<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Erdoğan'ın Villaları İçin Özel Ödenek!

29 Haziran 2017 Perşembe

Erdoğan'ın Villaları İçin Özel Ödenek!Résultat de recherche d'images pour "ERDOĞAN yolsuzluk"
Erdoğan'ın  Villaları İçin Özel Ödenek!

Cumhuriyet - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın zaman zaman tatilini geçirdiği Urla Zeytineli köyündeki villalara giden 7 kilometrelik yolun, Ulaştırma Bakanlığı'ndan Urla Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne 2012'de gönderilen 238 bin liralık özel ödenekle yapıldığı ortaya çıktı. 
15 köyü bulunan Urla'da, birliğin yıllık toplam bütçesinin 550 bin lira olması ise dikkat çekti.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, SİT ve imarla ilgili sıkıntıların giderilmesi karşılığında yakın arkadaşı Hamdi Boyacı tarafından armağan edildiği savlanan villalar, gündemdeki yerini koruyor. Hacılar Koyu'ndaki villalara Zeytineli köyünden geçilerek gidilen 7 kilometrelik yolun, Ulaştırma Denizlik ve Haberleştirme Bakanlığı'ndan 2012 yılında gönderilen 238 bin liralık ödenekle yapıldığı öğrenildi. Bu parayla yolun üzeri sıcak asfaltla kaplanırken, ilçedeki diğer köy yollarına ise sadece mıcır döküldü.


2012 yılında Urla Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 550 bin liralık bütçeyle 15 köye hizmet vermeye çalışırken, bakanlığın bundan ayrı olarak 238 bin liralık ödeneği sadece bir köy yoluna harcadığını belirten İzmir İl Genel Meclisi'nin CHP'li üyesi Seyfetten Şen, "Bizim bütçemiz 550 bin lira. Bu ödenekle 1 yıl boyunca 15 köye hizmet götürüyoruz. Bakanlık, sadece bu köye giden yolun yapılması için 238 bin lira ödenek gönderdi. Biz de hizmet götürme birliğinde bu yolun yapılmasına onay verdik. Sonuçta Urla'nın bir köyüne hizmet gidiyordu. Ancak toplantıda bu çalışmaların diğer köylere de olmasını talep ettik" dedi.
Şen, o dönem paranın Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla geldiği yönünde duyumlar aldıklarını da vurguladı. Öte yandan Zeytineli köyüne yapılan yatırımlar yolla sınırlı kalmadı. Köye hayırseverler tarafından yeni bir cami yapılırken, Urla Köylere Hizmet Götürme Birliği de, parke taş döşemesi gerçekleştirdi. Köye ulaşan yol üzerindeki tabelalar da yenilendi.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/