<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: FETÖ’cü kurtarma borsası!

14 Haziran 2017 Çarşamba

FETÖ’cü kurtarma borsası!

FETÖ’cü kurtarma borsası!

‘İddiaya göre, her ilde bir FETÖ’cü kurtarma borsası oluşmuş. Mahkumun önem derecesine göre kiminden 100 bin, kiminden 10 milyon TL isteniyor.’
Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, FETÖ’den tutuklu bazı sanıkların tahliyesi için kirli dolapların döndüğünü, sanığın konumuna göre istenen paranın değiştiğini iddia etti.
Güngör şöyle yazdı:

“Bank Asya’da parayı yöneteni çıkar, gariban öğretmeni karı-koca içeride tut. Damatları bırak, kermesçi teyzeleri topla. Örgütün elebaşlarının elini kolunu sallayarak gümrük kapısından çıkmasını görme. Parası olanın ifadesinin cezaevinde alınmasına göz yum. Böyle uzayıp gider…
Eee hani bu yargı ve emniyet Fetullahçı Terör Örgütü’nden (FETÖ) temizlenmişti?Geldiğimiz noktaya bakın. FETÖ ile kelle koltukta mücadele eden hakim, savcı ve emniyet güçlerini tenzih ediyorum. Ancak edindiğim istihbaratlar, maalesef, bu işin bilerek sulandırılmaya çalışıldığını hatta bol sıfırlı bir rant pazarlığına dönüşmeye başladığını gösteriyor.
Son günlerde nereye gitsem duyduğum bazı vahim iddialar var. Söylenenlere inanmak istemesem de bu iş dedikodu boyutunu çoktan geçmiş durumda.
FETÖ soruşturmaları kapsamında içeri atılan örgütün bazı kilit veya paralı elemanlarının serbest kalması için bir tür tahliye oyunu oynanıyor. İddialara göre, her ilde bir FETÖ’cü kurtarma borsası oluşmuş. Mahkumun önem derecesine ve parasına göre serbest kalma maliyeti belirleniyor. Misal, kiminden 100 bin, kiminden 1 milyon, kiminden 10 milyon TL isteniyor.
Bu iş için özel olarak uğraşan avukatlar dahi türemiş. FETÖ’cüyü içeriden çıkarmak için akrabalarına ulaşan avukatlar, o kişilerle pazarlık görüşmelerine başlıyormuş. Fiyatta anlaştıktan sonra adım adım tahliye sürecine girişiliyormuş. Artık mahkumun serbest kalması için alınan para rüşvet çarkı içinde kaça bölünüyorsa…
Hatırlayan var mı bilmem. Daha önce hapisteki FETÖ’cülerin ellerine savcıların kağıtları tutuşturduğunu, onların da itirafçılık tezgahıyla içeriden çıktığını yazdım. Anlaşılan o yazıdan sonra çarka az da olsa çomak sokmuşum. Bir kısım tahliyelerin yapılamadığını öğrendim. Umarım bundan sonra da yukarıdaki iddialar ciddiyetle ele alınır. FETÖ ile mücadelenin çürük elmalarını temizlemek için başta hükümet olmak üzere HSYK ve Emniyet’e büyük görev düşüyor.”

BİR UYARI DA TAŞGETİREN’DEN

Hükümete yakınlığıyla bilinen Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren de, Bülent Arınç’ın damadının tahliyesi üzerinden benzer uyarılarda bulundu.

Taşgetiren şu ifadeleri kullandı:

“Son Arınç’ın damadı olayında tahliye için kullanılan -hukuk açısından son derece tabii- gerekçelerin, neden başka sanıklar için kullanılmadığının “hukuki” bir cevabı yok.
Bu durumda binlerce insan adeta otomatik kararlarla tutuklu kalmaya devam ederken, tanınmış insanlara yakın bazı kişilerin ‘sağlık’ ya da ‘Kaçmayacak’ gerekçeleri kullanılarak serbest bırakılması adalete güveni sarsıyor.”
kaynak: https://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2017-haziran/feto-cu-kurtarma-borsasi

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/