<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: İbrahim Kalın: Katar’a yönelik yaptırımları üzüntüyle karşılıyoruz

6 Haziran 2017 Salı

İbrahim Kalın: Katar’a yönelik yaptırımları üzüntüyle karşılıyoruz

İbrahim Kalın: Katar’a yönelik yaptırımları üzüntüyle karşılıyoruz
Afganlı tecavüzcüyü al getir köşklere koy, Katarın terör destekçisi sürgün devrik liderini getir ona ayrı bir saltanat kur, bu da yetmedi memleketin tüm varlıklarını bunlara sun, buda yetmedi onlara birde yalnızlık çekmesinler diye bir halk yarat tüm kovulan Afganlı ve Suriyelileri burada topla ki terörist yetiştirmekte, bulmakta zorluk çekmesinler.
2015 yılından bu yana Katar ile çok yakın ilişkiler içerisine giren AKP iktidarı, Arap coğrafyasında istenmeyen adam ilan edilen Katar şeyhine sanıyorum bu güne kadar sattıkları toprak ve varlıkları ile rahat bir yaşam sunacak.
Şeyh ve aşiretinin önemli bir kısmı tahttan uzaklaştırılması ile birlikte soluğu Türkiye’de alacaktır. Boru değil adamlar sanki bu günün geleceğini bilerek, Türkiye’de 19 milyon dolarlık satın alma yaptı. Köşkleri ve çevresinin yerleşebileceği konutları kurulu işleri her şeyleri var.
Artık petrol krallığı sona erince halkından çaldığı petrol paraları elbet bir gün biter düşüncesi ile tedbir almak zorunda. Sürekli gelir getiren ve onları yine bir petrol şeyhi gibi yaşatacak akaret olması lazım.
Görünen o ki Katar Türkiye’ye taşınıyor. Alt yapısı hazırlandı ve onlara Türkiye yeni yurtları olarak hazırlandı. Terör örgütlerine destek olması dolayısıyla tahtından kovulacak olan kral, Türkiye’de Terörün hamisi mi olarak ona kucak açan ülke olacak.
Afganlı tecavüzcü generali al getir köşklere koy, Katarın terör destekçisi sürgün devrik liderini getir ona ayrı bir saltanat kur, bu da yetmedi memleketin tüm varlıklarını bunlara sun, buda yetmedi onlara birde yalnızlık çekmesinler diye bir halk yarat tüm kovulan Afganlı ve Suriyelileri burada topla ki terörist yetiştirmekte, bulmakta zorluk çekmesinler.

Gayet güzel ilerliyoruz değil mi?

Satın kardeşim Katarlılara satın, semerinizi de satın, yakında eğer bunlar bu Katarlıları vekil yapıp meclise sokmazlarsa, Başkan yardımcısı yapmazlarsa ben de bir şey bilmiyorum. Bu gün olmazsa yarın. Müslüman Kardeşlerin liderlerine Türkiye yurt oluyor ne güzel.
İbrahim Kalın’da açıklama yapmış, Katar’ı üzmeyin demiş.
ANKARA,(DHA) – CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın Katar’a yönelik yaptırımlarına ilişkin,” Bu gelişmeyi üzüntüyle karşılıyoruz. Yaşanan bu tatsızlığın bir an önce çözüme kavuşturulması için Sayın Cumhurbaşkanımız diplomatik temaslara başlamışlardır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Katar’a yönelik uygulanan yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı. İbrahim Kalın’ın açıklamasında şöyle denildi: “Körfez İşbirliği Konseyi’nin bazı üyelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerini kesme ve Katar’a yönelik bazı yaptırımlar uygulama kararı aldıkları öğrenilmiştir. Bu gelişmeyi üzüntüyle karşılıyoruz.
Bölgemizin barış ve istikrar arayışının sürdüğü, tüm bölge ülkelerinin bu ortak hedefler doğrultusunda gerekli adımları atmasına ihtiyaç duyulduğu bir dönemde stratejik işbirliği içerisinde bulunduğumuz Körfez İşbirliği Konseyi üyelerinin kendi aralarındaki meseleleri müzakere, diyalog ve iletişim yoluyla çözmeleri gerekir.
Terör başta olmak üzere büyük siyasi, ekonomik ve insani zorluklarla karşı karşıya olduğumuz bu dönemde bölge ülkeleri arasındaki ilişkiler birtakım asılsız haber ve söylentilere binaen değil, birlik ve beraberlik temelinde değerlendirilmelidir.
Mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde dost ve kardeş ülkeler arasında yaşanan bu tatsızlığın bir an önce çözüme kavuşturulması için Sayın Cumhurbaşkanımız diplomatik temaslara başlamışlardır. Bu vesileyle önümüzdeki süreçte Türkiye olarak üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeye hazır olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum. ”
DHA-Genel – Türkiye –

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/