<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: İncirlik Rusya'ya mı verilecek?

12 Haziran 2017 Pazartesi

İncirlik Rusya'ya mı verilecek?

İncirlik Rusya'ya mı verilecek?
jirinovski’nin nu açıklaması çok ama çok ilginç. Şunu mu açıklamaya çalışıyor putin ve Erdoğan arasında bir gizli anlaşma yapıldı ve s-400 füzelerinin gerçek karşılığı incirlik mi? Almanlar gitti. ABD, Suriye’den alacağı topraklar ile genişlemiş bir Irak Kürdistan devletinin kurulacağını kesinleştirmiştir. Bu da İncirlik mecburiyetini ortadan kaldıracaktır. Kürdistan’da kuracakları yeni üsler ile hem onların güvenliğini sağlayacak […]

jirinovski’nin nu açıklaması çok ama çok ilginç.

Şunu mu açıklamaya çalışıyor putin ve Erdoğan arasında bir gizli anlaşma yapıldı ve s-400 füzelerinin gerçek karşılığı incirlik mi?
Almanlar gitti.
ABD, Suriye’den alacağı topraklar ile genişlemiş bir Irak Kürdistan devletinin kurulacağını kesinleştirmiştir. Bu da İncirlik mecburiyetini ortadan kaldıracaktır. Kürdistan’da kuracakları yeni üsler ile hem onların güvenliğini sağlayacak hemde bölgedeki varlığını buradan sürdürecektir.
Özellikle Ortadoğu projeleri için gerekli olan asker kaynağı ve savaşçı yerel silahlı bir unsur elinde olacaktır. Rakka operasyonun da ABD, YPG ile saf tutarak temizlik harekatına girişmesi, Türkiye’nin tamamen Suriye’den çıkartılması ve Rusya’nın bir kenarda sadece Esad’ı koruma amaçlı beklemesi bir çok dengenin değiştiği Rusya ile bazı konular da anlaşma sağlandığını gösteriyor.
Ancak Putin’in Erdoğana kolay, kolay güvenmeyeceği açıktır. Nasıl bir garanti alındığı ise şimdilik bir soru işareti olarak kalacaktır.
ABD ve Erdoğan ilişkisinin artık bir tarih olduğu açıkça görülürken, CİA artık Türkiye ile ilgili projelerini Erdoğanı yok etmek üzerine kuracaktır.
Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, S-400 füzesi almak isteyen Türkiye’nin doğru bir adım attığını belirterek, “Bu füze Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok işine yarayacak” dedi.
Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre, bir Rus televizyonun canlı yayın programında konuşan Jirinovski şöyle konuştu:
“S-400 füzesi almak isteyen Erdoğan’a bravo. Erdoğan’ın çok işine yarayacak. Türkiye’ye yönelik bir tehlike söz konusu. Bugün Kürt sorunu uluslararası bir konu oldu. Amerika, Kürtlerin yanında yer almaya ve Türkiye’yi hedef almaya hazır. Türkiye ve İran ABD’nin Kürdistan planlarına karşı.”

‘ERDOĞAN TÜM YABANCI ASKERİ BİRLİKLERİ TÜRKİYE’DEN ÇIKARACAK’
Jirinovski sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye gelecekte bize Amerika ve NATO’nun kullandığı İncirlik askeri üssünü verebilir. Erdoğan zamanla tüm yabancı askeri birlikleri Türkiye’den çıkaracak. Erdoğan şunun farkında: Türkiye’de bulunan tüm yabancı askeri birlikler orada Ankara ile mücadele edecek. Örneğin gelecekteki olası askeri darbelerde veya başka durumlarda.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/