<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Iraklı Kürtler petrol deviyle masada

1 Haziran 2017 Perşembe

Iraklı Kürtler petrol deviyle masada

Iraklı Kürtler petrol deviyle masada

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin, Rus petrol firmaları Gazprom ve Rosneft ile anlaşma imzalaması bekleniyor. Erbil'den üst düzey bir heyet görüşmeler için Rusya'da. 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Rusya’da bulunan üst düzey heyeti, Rus petrol devi Rosneft şirketinin üst düzey yetkilileriyle biraraya geldi. IKBY’nin Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamada, görüşmede Rosneft şirketi ile Kürdistan Bölgesi arasındaki işbirliğinin masaya yatırıldığı belirtildi.

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani başkanlığındaki heyet ile Rostneft şirketinin yatırımlar konusundaki görüşmelere devam edilmesi konusunu ele alırken, Rûdaw’ın haberine göre Erbil’in Rus petrol firmaları Gazprom ve Rosneft ile anlaşma imzalaması bekleniyor.

PUTİN’LE DE GÖRÜŞECEK

Rusya ziyareti devam eden Neçirvan Barzani yarın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile biraraya gelecek. Rusya Devlet Başkanı Yardımcısı Yuriy Uşakov, görüşmede iki ülke arasındaki ticaret ve IŞİD’le mücadele konularının ele alacağını dile getirdi.
http://www.yurtgazetesi.com.tr/ekonomi/irakli-kurtler-petrol-deviyle-masada-h30618.html

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/