<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: İşin ucu Türkiye'ye kadar uzanabilir,

7 Haziran 2017 Çarşamba

İşin ucu Türkiye'ye kadar uzanabilir,Görüntünün olası içeriği: yazı

İşin ucu Türkiye'ye kadar uzanabilir,

Dış politika ve diplomasi faaliyetlerine dikkat etmek, tedbirli davranmak lazım diyeceğim ama imam ordusuyla yürütülen dış politikada kime diyeceksin ki?

İran saldırısı için bomba iddia: O ülkenin işi!
İran, bu sabah bir dizi silahlı saldırı dalgasıyla sarsıldı. Herkes saldırının altında yatan gerçeği merak ediyor....

İran'da parlamento binası ve Humeyni'nin mezarına peş peşe saldırı düzenlenmesi Katar ve bazı Körfez ülkeleri arasındaki kriz sonrası İran'ın Katar'a destek açıklaması yapmasından sonra gerçekleşmesi dikkatlerden kaçmadı.

İran'daki saldırı sonrası kritik açıklamalarda bulunan uzmanlar Suudi Arabis'tan'ı işaret etti.
"SUUDİ ARABİSTAN BUNU YAPIYOR"

Yaşanan saldırıları Habertürk TV'ye değerlendiren Prof. Dr. Ahmet Uysal; "Suudi Arabistan açık açık söylüyor. Çok üst düzey bir yetkili, savaşı İran'ı taşıyacağız demişti. Suudi Arabistan bu konuda tecrübelidir. Suudi Arabistan bunu yapıyor. Her ne kadar İran yönetimi kapalı bir rejim de olsa, internet çağında haber alınabiliyor ama biraz daha sağlıklı bilgiler almamız lazım. İran'ın şahin bir yönetim anlayışı var. Bu hem mezhep hem de milliyetçilikle beslenen bir anlayış. Bu terör saldırısından sonra nasıl bir tavır sergileyecekleri önemli. Ben çatışmanın devam edeceğini düşünüyorum. İki seçenek var. Biri Suudi Arabistan'a mesaj vermek diğeri Amerika'ya mesaj vermek." ifadelerini kullandı.
İran'daki saldırıyı IŞİD üstlendi.
İran'ın başkenti Tahran'da önce İran parlamentosu sonra da Humeyni'nin türbesine düzenlenen saldırıları IŞİD üstlendi.
Başkent Tahran'daki meclisin içine Kalaşnikoflarla giren üç saldırgan arka arkaya ateş açtı, dört kişiyi rehin aldı. Saatlerce süren çatışma sonunda insanları rehin alan saldırgan meclis binası içinde kendini havaya uçurdu.
Meclisteki saldırıdan dakikalar sonra Tahran'ın güneyindeki Ayetullah Humeyni türbesinde de bombalar patladı. Bir kadın canlı bomba kendini havaya uçurdu, biri siyanür içerek intihar etti. Türbede kısa süre içinde ikinci bir intihar saldırısı daha gerçekleşti.
Saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi. BBC, İran'da 1979'daki İslam Devrimi'nden sonra ilk kez meclisin hedef alındığını duyurdu. Mecliste en az yedi kişinin öldüğü bildiriliyor.
İnsanların toplu taşıma alanlarında yoğunlaştığı bölgede saldırı hazırlığı içinde olan bir saldırgan daha yakalandı.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/