<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: İşte Tayyibin bu sistem Amerika’da bile yok dediği #Sağlıktadevrim sistemi. Klima yerine yelpaze ile Ameliyat…

13 Haziran 2017 Salı

İşte Tayyibin bu sistem Amerika’da bile yok dediği #Sağlıktadevrim sistemi. Klima yerine yelpaze ile Ameliyat…

İşte Tayyibin bu sistem Amerika’da bile yok dediği #Sağlıktadevrim sistemi. Klima yerine yelpaze ile Ameliyat…
Klima yerine yelpazeyle ameliyat

Ağrı Devlet Hastanesi’nde klima arızası nedeniyle ameliyat sırasında kartondan yelpaze kullanılmasına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.
Tepki gören bu duruma ilişkin açıklama yapan Kamu Hasnateler Birliği Genel Sekreteri Ali Bulut, görüntülerin 1 ay öncesine ait olduğunu söyleyerk, “Bir komplo ile karşı karşıyız” dedi. Sağlık Bakanlığı ise konuyla ilgili idari tahkikat başlatttı.
Ağrı Devlet Hastanesi’nde bozulan klima nedeniyle ameliyat sırasında karton yelpaze kullanılmasına ilişkin görüntüler tartışma yarattı.
Klimaların bozulduğunu yalanlamayan ancak 1 ay önce gerçekleştiğini açıklayan Ağrı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ali Bulut, görüntülerin ortaya çıkmasına, “Bir komplo ile karşı karşıyız” diye tepki gösterdi.
Devlet Hastanesi ameliyathanesinde iklimlendirme ve havalandırma sisteminde geçen ay arıza meydana geldi. Devlet Hastanesi yönetimi de konuyu resmi yazıyla Ağrı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bildirdi.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ali Bulut, bu nedenle Diyadin Devlet Hastanesi’ndeki kullanılmayan klimayı Ağrı’ya getirmek için çalışma yaptıklarını bildirdi.


4 ameliyathanede de durum aynı olduğu için bu süreçte acil dışındaki ameliyatların ertelendiğini anlatan Bulut, yönetimi güç durumda bırakmak için yelpazeli ameliyat görüntülerin çekildiğini ve servis edildiğini öne sürdü.
Ali Bulut, şunları söyledi: “Görüntüler, 1 ay önce acil biri ameliyatta alınmış. Ameliyatı yapan hekim arkadaşımız arkası dönükken birisi yelleme yapıyor. Birileri de görüntü çekiyor. Muhtemelen bu planlanmış birşey de olabilir. Şu an klimanın montajı bitti. Yarından sonra ameliyathane normal çalışmaya başlayacak. Art niyet zaten orada. O eski görüntüler kurgulanmış. Bir komplo ile karşı karşıyayız.”
“Gerekli soruşturmayı başlattık. Bu olaya karışanlar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü Ağrı’da daha havalar ısınmış değil, yelpaze yapılacak kadar içeriler sıcak değil. Zaten önümüzdeki Ekim ayında Ağrı Devlet Hastanesi yeni hizmet binasına taşınacak. Bu nedenle yeni bir klima yerine Diyadin’le sorunu çözmek istedik.”
kaynak: cnn.turk.com

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/