<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: KATAR GÜNAH ÇIKARTIYOR

13 Haziran 2017 Salı

KATAR GÜNAH ÇIKARTIYOR

KATAR GÜNAH ÇIKARTIYOR
Teslim olan Katar günah çıkartıyor. Bazı grupları misafir ettik derken sadece bir tırnak ucu kadar suçumuz var demek. Ama tabi gerçek bu mudur? Herhalde IŞİD ve Müslüman Kardeşlerin bölgede kafa kesmesini, kadınları satmasını, tüm tarihsel hazineleri tahrip etmelerini ve çalmalarını biz organize ettik demezler. Suçlarını kabul ettikleri ve bu konuyla ilgili bedel ödemeye hazır […]
Teslim olan Katar günah çıkartıyor. Bazı grupları misafir ettik derken sadece bir tırnak ucu kadar suçumuz var demek. Ama tabi gerçek bu mudur? Herhalde IŞİD ve Müslüman Kardeşlerin bölgede kafa kesmesini, kadınları satmasını, tüm tarihsel hazineleri tahrip etmelerini ve çalmalarını biz organize ettik demezler.
Suçlarını kabul ettikleri ve bu konuyla ilgili bedel ödemeye hazır oldukları mesajını şöyle veriyorlar;
Katar Dışişleri Bakanlığı’ndan Mutlaq al-Qahtani Al Jazeera televizyonunda yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti’nin isteği doğrultusunda bazı grupları topraklarımızda misafir ettik” dedi.
Al-Qahtani, ayrıca “Katar’ın açık kapı politikasının bir parçası olarak müzakereleri kolaylaştırmak, arabulucuk yapabilmek ve bölgeye barış getirebilmek için bu gruplara evsahipliği yaptık” açıklamasında bulundu.
Al Jazeera İngilizce’de yer alan habere göre, Al-Qahtani, Katar “Amerika Birleşik Devletleri, Taliban ve Afganistan arasında müzakerelerin sürdürülebilmesi için faaliyetlerde bulunuyordu” dedi.
Al-Qahtani şu an Katar’a yönelik yapılan terörizme destek suçlamaları ile uygulanan ambargonun ise, “Terörizmle mücadele için olmadığını, Katar’ın aktif ve bağımsız dış politikasını değiştirmek için yapıldığını” belirtti.
Taliban Katar’da 2013 yılında “politik büro” açmış, daha sonra bu büro Doha’nın isteğiyle kapatılmıştı. Ancak Taliban, hala Katar topraklarında bulundukları iddiasında bulunuyor.
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, ülkelerinin Katar’a gıda ve tıbbi yardım temin etmeye hazır olduğunu açıkladı. Bakan El Zübeyr, Katar’ı ablukaya almadıklarını belirtti.
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel El Zübeyr, gerektiği takdirde Katar’a gıda ve tıbbi yardım temin edebileceklerini söyledi.

“Abluka değil, boykot”

Suudi Arabistan medyasına açıklama yapan El Zübeyr, Arap devletlerinin Katar’ı boykot ettiklerini, ancak ablukaya alma gibi bir durum olmadığını söyledi.
Dışişleri Bakanı Adel El Zübeyr ayrıca, Suudi Arabistan’ın Katar’a karşı uyguladığı yaptırımlarla, “egemenlik hakkının gereğini yerine getirdiğini” savundu.

Odatv.com
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/