<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Katar'dan terör itirafı

13 Haziran 2017 Salı

Katar'dan terör itirafı

Katar'dan terör itirafı

Katar Dışişleri Bakanlığı, dikkat çeken terör açıklaması.

Katar Dışişleri Bakanlığı’ndan Mutlaq al-Qahtani Al Jazeera televizyonunda yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti’nin isteği doğrultusunda bazı grupları topraklarımızda misafir ettik” dedi. Al-Qahtani, ayrıca “Katar’ın açık kapı politikasının bir parçası olarak müzakereleri kolaylaştırmak, arabulucuk yapabilmek ve bölgeye barış getirebilmek için bu gruplara evsahipliği yaptık” açıklamasında bulundu.
Al Jazeera İngilizce'de yer alan habere göre, Al-Qahtani, Katar “Amerika Birleşik Devletleri, Taliban ve Afganistan arasında müzakerelerin sürdürülebilmesi için faaliyetlerde bulunuyordu” dedi.
Al-Qahtani şu an Katar’a yönelik yapılan terörizme destek suçlamaları ile uygulanan ambargonun ise, “Terörizmle mücadele için olmadığını, Katar’ın aktif ve bağımsız dış politikasını değiştirmek için yapıldığını” belirtti. 
Taliban Katar’da 2013 yılında “politik büro” açmış, daha sonra bu büro Doha’nın isteğiyle kapatılmıştı. Ancak Taliban, hala Katar topraklarında bulundukları iddiasında bulunuyor.
Birgül Göker Perdisa

http://www.habererk.com/
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/