<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Kolombiya’da 3 erkek evlendi: Dünyada ikinci defa çok aşklı evlilik gerçekleşti

21 Haziran 2017 Çarşamba

Kolombiya’da 3 erkek evlendi: Dünyada ikinci defa çok aşklı evlilik gerçekleşti

Kolombiya’da 3 erkek evlendi: Dünyada ikinci defa çok aşklı evlilik gerçekleşti
Kolombiya’da üç erkek resmi nikah kıydı. Böylece geçen yıl eşcinsel evliliğin yasalaştığı Kolombiya’da ilk çok aşklı evlilik gerçekleştirilmiş oldu.
Kolombiya’da bir ilk yaşandı. İlki iki yıl önce Tayland’da gerçekleşen üçlü eşcinsel erkek evliliği bu kez Kolombiya’da gerçekleşti.
Kolombiya’da dün itibariyle ülke tarihinde bir ilk yaşandı. Üç erkek, ülkenin en ünlü şehirlerinden biri olan Medellin’de çoklu eşcinsel evlilik yaparak bir ilke imza attı. Artık bir aile olarak kabul gören üç erkek, miras haklarına da sahipler.
“Diğer farklı cinsten ilişkiler için de…”
Ülkede geniş yankı uyandıran evlilik ile ilgili olarak üç eşten biri olan Alejandro Rodriguez; Bir devrimin öncüsü olmadıklarını, bunun sadece yaşam biçimleri olduğunu ve böyle yaşadıklarını söyledi. Rodriguez ayrıca farklı cinsten ilişkiler için de söz konusu evliliğin mümkün olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kolombiya’daki ilk çoklu aşk evliliğin bir diğer üyesi Victor Hugo Prada ise; çocuk düşünceleriyle ilgili soruya; bunu henüz düşünmediklerini ancak bunun kendilerinin hayali olduğunu söyledi.
Uluslararası Af Örgütü'ne göre 2007'den beri yaklaşık 70 ülkede eşcinselliğe ceza verilmeye devam ediyor. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Moritanya, Nijerya'nın kuzeyindeki bazı eyaletleri, Somali, Sudan ve Yemen’de LGBTİ’ler idam cezası ile cezalandırılıyor. Günümüzde halen İslam Konferansı Örgütüne üye 23 ülkede eşcinsellik idam, hapis, kırbaçla cezalandırılıyor. Ülkelerin yalnızca altısında eşcinsellik yasal olarak kabul ediliyor. Türkiye’de ise eşcinsellere yönelik hiçbir cezai hüküm olmamasına rağmen nefret saldırıları ve baskı devam ediyor. Durumun belirsiz olduğu ülke sayısıysa 4.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/