<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Kuran’a el bastırıp soruları verdiler

15 Haziran 2017 Perşembe

Kuran’a el bastırıp soruları verdiler

Kuran’a el bastırıp soruları verdiler
Gizli tanık: Kaymakamlık sınavında Kuran’a el bastırıp soruları verdiler Gizli tanık “Kaymakamlık sınav sorularının yüzde 60’ı bana verildi. Kuran’a el bastırılarak ‘kimseye söylemeyeceksiniz’ şeklinde yemin ettirdiler. Yemin ettim, soruları aldım. Sonra da sınavı kazandım” dedi. FETÖ soruşturmasında ‘Kasım’ kod adlı gizli tanık, “Mülki idare amirleri konuşmayacak şekilde yetiştirilir. Polis gözaltına aldığında ya da evinde […]

Gizli tanık: Kaymakamlık sınavında Kuran’a el bastırıp soruları verdiler

Gizli tanık “Kaymakamlık sınav sorularının yüzde 60’ı bana verildi. Kuran’a el bastırılarak ‘kimseye söylemeyeceksiniz’ şeklinde yemin ettirdiler. Yemin ettim, soruları aldım. Sonra da sınavı kazandım” dedi.
FETÖ soruşturmasında ‘Kasım’ kod adlı gizli tanık, “Mülki idare amirleri konuşmayacak şekilde yetiştirilir. Polis gözaltına aldığında ya da evinde arama yapıldığında intihar edenler çıkar.” dedi.
Akşam gazetesinde yer alan Hilal Köse’nin haberine göre, Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün mülkiye yapılanmasına ilişkin kaymakam ve kaymakam adaylarına yönelik operasyon düzenlenmişti. Soruşturma dosyasında özellikle 100. 101. dönem örgüt mensubu kaymakamların yapısı ortaya çıkarıldı. Gözaltına alınan şüphelilerden birçoğu itirafçı oldu. Kasım kod adlı gizli tanık ise ifadesinde ‘mülkiye yapılanmasına’ ilişkin dikkat çekici şu bilgileri verdi:

BİLDİKLERİNİ ANLATMAZLAR
“Maliye’de paralel yapı çok güçlüdür. Maliye’den kaymakamlığa geçenler örgüt üyesidir. Maliyede yapının güçlü olmasının nedenleri de sınav sorularını daha önceden temin ediyor olmasıdır. Hiçbir mülki idari amiri gözaltı yapıldığı takdirde bildiği varsa da anlatmaz. Davet usulüyle çağrıldığında bildiklerini anlatanlar çıkabilir. Ancak polis gözaltına almaya ve lojmanında arama yapmaya kalktığında intihar edenler çıkabilir.”
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/