<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Maçka'daki 'Adalet Nöbeti' 4.gününde

18 Haziran 2017 Pazar

Maçka'daki 'Adalet Nöbeti' 4.gününde

Maçka'daki 'Adalet Nöbeti' 4.gününde

Maçka Demokrasi Parkı'nda başlatılan 'Adalet Nöbeti' dördüncü gününü geride bıraktı. Nöbete DİSK üyeleri de katılarak destek verdi
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın çağrısıyla Maçka Demokrasi Parkı'nda başlatılan 'Adalet Nöbeti' dördüncü gününde.

Maçka Parkında bugün de 'Adalet Nöbeti'ne devam edildi. Tüm gün nöbet tutan yurttaşlar yağışlı havaya rağmen halay çekip sloganlar attı. Akşam saatlerinde nöbete DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve bir grup DİSK üyesi de destek verdi.
Basın açıklaması yapan Kani Beko "Ankara'dan İstanbul'a Adalet Yürüyüşünü başlatan başta Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları ile de birlikte olacağız. İl Başkanımızın çağrısı üzerine Adalet Nöbeti için bugün buradayız. Dolayısıyla biz 15-16 Haziranda Türkiye'nin bir çok alanlarında sokaklara çıktığımızda yapılan bu adalet yürüyüşünün bir onur olduğunu, barış için, demokrasi için, kardeşlik için, laiklik için, sosyal hukuk devleti için önemli bir yürüyüş olduğunun bilinci içerisindeyiz. Basın ve ifade özgürlüğü Anayasa ile teminat altında olmasına rağmen 161'e yakın gazeteci kardeşimiz maalesef cezaevindedir. 12'ye yakın milletvekilimiz cezaevinde dolayısıyle basın ve ifade özgürlüğü anayasa ile teminat altındaysa anayasa ayaklar altında" diye konuştu.

Maçka Parkındaki Adalet Nöbeti çeşitli etkinlikler ile devam ediyor. (DHA)
macka-daki-adalet-nobeti-4-gununde-305852-1.macka-daki-adalet-nobeti-4-gununde-305853-1.macka-daki-adalet-nobeti-4-gununde-305854-1.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/