<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Mavi Marmara'da ölenlerin yakınlarından Hükümete zehir zemberek yanıt

8 Haziran 2017 Perşembe

Mavi Marmara'da ölenlerin yakınlarından Hükümete zehir zemberek yanıtRésultat de recherche d'images pour "Mavi Marmara'da ölenlerin yakınlarından Hükümete zehir zemberek yanıt"

Mavi Marmara'da ölenlerin yakınlarından Hükümete zehir zemberek yanıt

Hükümet ve İHH arasında yaşanan Mavi Marmara tazminatı tartışmaları sürüyor. 
Geçen hafta, İsrail tarafından Mavi Marmara'da hayatını kaybedenlerin ailelerine verilmesi için Türkiye'ye ödenen 20 milyon dolarlık tazminatın, ailelere verilmediği ortaya çıkmıştı.

Söz konusu iddia İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım tarafından "İsrail'in verdiği sanılan 20 Milyon dolar da şehit ailelerine ve mağdurlara verilmedi. Bunu da bilin" ifadeleriyle açıklanmıştı. 
Mavi Marmara'da bulunanların aileleri tarafından açılan davada, karşı tarafta yer alan Maliye Bakanlığı'nın mahkemeye göderdiği dilekçede ise tepki çeken gerekçeler sıralandı. O dilekçede, "İHH'nın İsrail devleti ile Gazze arasındaki sorunların herkesçe bilinmesi nedeniyle böyle bir saldırıya maruz kalınabileceği öngörülmek durumundadır" ifadeleri kullanıldı.
Yeni Şafak İnternet ve Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik, Bakanlığın dilekçesinde yer alan ifadelere tepkisini "Mavi Marmara şehitleri adına açılan tazminat davasına itiraz eden Maliye Bakanlığı avukatının sunduğu tezler deli saçması ve ahlaktan uzak!" diyerek gösterdi.

odatv
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/