<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: MİDENİZ YANIYORSA BU HABER SİZE!

22 Haziran 2017 Perşembe

MİDENİZ YANIYORSA BU HABER SİZE!MİDENİZ YANIYORSA BU HABER SİZE!
Mide yanması günümüz hastalıkları içerisinde en çok rastlanan ve tedavisi en çok aranan hastalıkların başında yer alır. Birçok insan haftada iki kez mide yanmasına yakalanabiliyor. Doktorlar mide yanması durumunda yenilen yemeklere dikkat edilmesi uyarısında bulunur. Mide ekşimesi olarak bilinen bu hastalığın yanma sebepleri nelerdir, ne iyi gelir?
Mide yanması, aynı zamanda asit hazımsızlığı olarak bilinir. Merkezi göğüs veya üst orta karında yanma hissidir. Ağrı çoğunlukla göğüste yükselir ve boyun, boğaz veya çene açısı yayabilir. Mide ekşimesi genellikle gastrik reflü (özofagus içine gastrik reflü) yetersizliğinden kaynaklanır ve gastroözofageal reflü hastalığının (GÖRH) ana semptomudur. Olguların yaklaşık% 0,6'sında iskemik kalp hastalığının bir semptomudur. Mide yanması gastroözofageal reflü hastalığının yerine sadece göğsünde bir yanma semptomu tanımlamak yerine yaygın olarak kullanılır. 

Mide yanması sebepleri

İnsanlar belirli gıdalar yiyip veya bazı içecekleri içtikten sonra mide ekşimesi görür.
Alkol içerisinde yanma sebepleri olarak kırmızı şarap gösterilir.
Yemek olarak: Karabiber, sarımsak, ham soğan, nane, domates ve diğer baharatlı gıdalar
Çikolata
Portakal, portakal suyu
Kahve ve kafeinli içecekler, çay ve soda dahil
Bununla birlikte, bu yiyecekler mide ekşimesi oluşturmadığı sürece bunlardan kaçınmanız gerekmez. Yemekten sonra mide yanmasına ne iyi gelir:
Aşırı yememek. Büyük tabak yerine, her gün beş ya da altı küçük tabak yemek.
Yatmadan önce yemeyin. Yalan söylemeden yemeğinizi sindirmek için 2 saat bekleyin. Uzanarak sindirim zorlaşır ve mide ekşimesi olasılığını artırır.

kaynak:cnnturk
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/