<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Mozambik'te albino erkekleri yiyorlar

11 Haziran 2017 Pazar

Mozambik'te albino erkekleri yiyorlar

Mozambik'te albino erkekleri yiyorlar
Kısa süre içinde beş albino erkeğin öldürülmesinin ardından Mozambik polisi albino erkeklere dikkatli olmaları çağrısında bulundu.
Kelliğin zenginliğe işaret ettiği düşünülen ülkede öldürülen erkeklerin organlarının ritüellerde kullanıldığı sanılıyor.
Mozambik gazetelerinde çıkan haberlere göre son bir hafta içinde 3 kel erkek öldürülmüş, bundan kısa bir süre önce de öldürülmüş iki kel erkeğin cesetleri bulunmuştu.Haberlerde aynı bölgede daha önce de pigment hastası olan albinoların ritüeller için öldürüldüğü belirtiliyor.
Polis sözcüsü Alfonso Dias konu ile ilgili düzenlenen basın toplantısında bazı yerel toplumlarda kellik ile zenginlik arasında bağlantı olduğuna inanıldığı, öldürülen erkeklerin organlarının diğer kişlerin zengin olması amacıyla ritüellerde kullanıldığını belirterek ‘‘Kel erkeklerin kafasının içinde altın olduğuna inanılıyor’’ diye konuştu.
Birleşmiş Milletler raporlarına göre de Mozambik’te albino hastası kişilerin organlarının mutluluk ve başarı getirdiğine inanıldığı, bu nedenle çok büyük paralara satıldığı belirtilerek, 2014 yılından bu yana yüzden fazla albino hastasının saldırıya uğradığı açıklandı.
http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/mozambik-te-albinoerkekleri-yiyorlar-h31579.html


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/