<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: MÜSLÜMAN KARDEŞLER AMBARGOSUNDA SIRA TÜRKİYE'YE GELİYOR.

9 Haziran 2017 Cuma

MÜSLÜMAN KARDEŞLER AMBARGOSUNDA SIRA TÜRKİYE'YE GELİYOR.Résultat de recherche d'images pour "MÜSLÜMAN KARDEŞLER AMBARGOSUNDA SIRA TÜRKİYE'YE GELİYOR."
MÜSLÜMAN KARDEŞLER AMBARGOSUNDA SIRA TÜRKİYE'YE GELİYOR.

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, bölgeyi istikrarsızlığa sürüklediği için Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiğini açıkladı.Erdoğan hükümeti ise İhvancıları besliyor.
Katar'ın Müslüman Kardeşler gibi 'terörist grupları' desteklediği öne sürüldü.
Suudi Arabistan devlet haber ajansı SPA, ülke ile sınırların kapandığını, kara, deniz ve hava bağlantılarının kesildiğini açıkladı.

SPA, Suudi Arabistan'ın Yemen'de Katar ile yaptığı işbirliğinin, Katar'ın "El Kaide, IŞİD ve isyancı militanlara" destek vermesi yüzünden sona erdiğini ifade etti.
Yetkilerin bu kararı almasında, Suudi Arabistan'ın "ulusal güvenliğini terörizm ve aşırılığın tehlikelerinden korumak" amacının rol oynadığı aktarıldı.
Diplomatlara 48 saat süre
Mısır da bütün hava sahasının ve limanlarının Katar ulaşımına kapandığını açıkladı.
Birleşik Arap Emirlikleri ise Katarlı diplomatlara ülkeyi terk etmeleri için 48 saat verdiğini belirtti.
Bahreyn devlet haber ajansı da "Bahreyn'in güvenliğini ve istikrarını tehdit ettiği ve içişlerine karıştığı için" Katar ile ilişkilerini kestiğini aktardı.
Bu durumun Körfez ülkeleri arasında son yıllarda yaşanan en büyük diplomatik kriz olduğu aktarılıyor.
Erdoğan ise " İHVAN TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR " demişti.

"İhvan-ı Müslimin silahlı bir örgüt değildir" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben İhvan-ı Müslimin'i bir terör örgütü olarak görmüyorum. Çünkü İhvan-ı Müslimin bir düşünce örgütüdür" demişti.
Önemli İhvan Liderlerinden Yusuf EL Kardavi iki yıl önce Katar. hükümeti tarafından sınır dışı edilmişken bizzat Erdoğan tarafından İstanbul'da koruma altına alınmıştı.
Mısır İhvan liderleri ve birçok Radikal siyasetçi SİSİ darbesinden sonra yaşamak için Türkiye'ye gelmişti. Uluslararası güvenlik birimlerine göre hala Türkiye 'de yaşıyorlar.

http://parlamentohaber.com/news/musluman-kardesler-ambargosunda-sira-turkiyeye-geliyor

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/