<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Nurettin Yıldız, bir konuşmasında “6 yaşındaki çocuklarla evlenebileceğini” söylemişti.

1 Haziran 2017 Perşembe

Nurettin Yıldız, bir konuşmasında “6 yaşındaki çocuklarla evlenebileceğini” söylemişti.Nurettin Yıldız, bir konuşmasında “6 yaşındaki çocuklarla evlenebileceğini” söylemişti.
Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, bir konuşmasında “6 yaşındaki çocuklarla evlenebileceğini” söylemişti. 
Yıldız’ın bu sözleri Odatv’de “Dinciler sapıklaşıyor: Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız: 6 yaşındaki çocuk evlenebilir” başlığıyla haberleştirildi. Nurettin Yıldız, Odatv’nin haberi hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu işleme koyan savcı Ramazan Öksüz, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında “hakaret” […]
Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, bir konuşmasında “6 yaşındaki çocuklarla evlenebileceğini” söylemişti.
Yıldız’ın bu sözleri Odatv’de “Dinciler sapıklaşıyor: Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız: 6 yaşındaki çocuk evlenebilir” başlığıyla haberleştirildi.
Nurettin Yıldız, Odatv’nin haberi hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu işleme koyan savcı Ramazan Öksüz, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında “hakaret” suçlamasıyla iddianame düzenledi ve Terkoğlu’nun hapis cezasına çarptırılmasını istedi.
YILDIZ’IN SÖZLERİ ÖZGÜRLÜK KAPSAMINDA
Öksüz iddianamesinde şu ifadeleri kullandı:
“‘6 yaşında çocukla enlenebilir’ başlıklı videoda kayıtlı konuşma metni ile ilgili olarak, Kocaeli Baro Başkanlığı’nın da şikayeti ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2015/20414 nolu soruşturmada Nurettin Yıldız hakkında soruşturma yağıldığı, sonuç olarak söz konusu beyanların T.C. Anayasa 25. ve 26. maddelerinde düzenlenen düşünce ve kanaat özgürlüğü, düşünceyi açıklama, yayma kapsamında kaldığı gerekçesiyle 17.03.2015 tarihli kovuşturmaya yer yoktur kararı verildiği dosya kapsamında mevcut karar örneğinden anlaşılmıştır.”
Savcı Öksüz iddianamesinde Yıldız’ın “iftira” suçundan da şikayetçi olduğunu ancak olayda iftira suçunun unsurları oluşmadığından bu iddia iddianameye konu edilmediğini belirtti.
ODATV’NİN HABERİ “SUÇ”
İddianamede Odatv’nin haberine yer veren Öksüz “Odatv.com isimli internet sitesinde müştekinin konuşmalarını içerir video görüntülerinin üzerine, müştekinin fotoğrafını koyarak, üzerine ‘Dinciler sapıklaşıyor’ şeklinde başlık oluşturması ve yayınlaması eyleminin, düşünce ve kanat içermeyen müştekiye yönelik küçük düşürücü ifadeler niteliğinde olduğu, bu itibarla hakaret suçundan yargılanması gerektiği anlaşılmıştır” ifadelerini kullandı.


Odatv.com
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/