<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: O kadar arsızca çalıyorlar ki!

18 Haziran 2017 Pazar

O kadar arsızca çalıyorlar ki!


O kadar arsızca çalıyorlar ki!
Kazanç ve mal edinme hırsları her şeyin önüne geçmiş ve gözleri paradan başka hiç bir şey görmeyenlerin memleketi içine düşürdükleri durum bu. 
Altını üstünü talan ettikleri memleket te işçi hayatının bir önemi yok, adalet iflas etmiş, tüm kurumlar gırtlağına kadar yolsuzluğa batmış nereyi tutsak elimizde kalıyor. Bu çürümüş düzenin artık baştan aşağıya değişmesi gerekiyor. Devletin […]
Kazanç ve mal edinme hırsları her şeyin önüne geçmiş ve gözleri paradan başka hiç bir şey görmeyenlerin memleketi içine düşürdükleri durum bu.
Altını üstünü talan ettikleri memleket te işçi hayatının bir önemi yok, adalet iflas etmiş, tüm kurumlar gırtlağına kadar yolsuzluğa batmış nereyi tutsak elimizde kalıyor.
Bu çürümüş düzenin artık baştan aşağıya değişmesi gerekiyor. Devletin ordusunda dahi bu yolsuzluklardan kaynaklan cinayetler artık sabredecek hâl bırakmamıştır.
Bu ülkeye adalet yeniden gelmeli ve yargı yandaşın değil vatandaşın, toplumun, halkın yanında olmalıdır. Yoksa zaten halkın adaleti tecelli edecektir ve etmelidir.
Manisa’da 6 bin acemi erin eğitim aldığı 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda gıda zehirlenmesi yaşanmasının bir benzeri de KKTC’deki 28. Mekanize Piyade Tümeni’nde yaşandı.
KKTC’deki askerlerin rahatsızlanması, acemi birliği görevini Manisa’da tamamlayan 97/2 tertip askerlerin, usta birliği için adaya gelmesiyle başladı.
Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre; 35 asker, “gribal enfeksiyon, halsizlik, baş ağrısı, kusma ve yüksek ateş” şikâyetiyle Lefkoşa’daki hastanelere kaldırıldı. Tedavisi süren askerlerden O.E.’nin durumu ağır.
Hürriyet’in ulaştığı “teşhis raporlarında” da bulaşıcı enfeksiyon ibaresinin yer alması dikkat çekti.
Hastaneye kaldırılan askerler, salgının Manisa’dan askerlerin gelmesiyle başladığını iddia etti ve “Komutanlarımız bulaşıcı enfeksiyon var, herkes dikkat etsin uyarısı yaptı” dediler. Manisa ve KKTC’de askerlerin aynı şekilde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılması sonrası inceleme başlatıldı.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/