<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Osmanlı Ocakları 'paramiliter örgüt' diye nitelendirildi!

25 Haziran 2017 Pazar

Osmanlı Ocakları 'paramiliter örgüt' diye nitelendirildi!

Osmanlı Ocakları 'paramiliter örgüt' diye nitelendirildi!

Osmanlı Ocakları, Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörlüğü raporunda 'paramiliter örgüt' diye nitelendirildi.
Osmanlı Ocakları’nın Hollanda’da şube açması tepki çekti. Hollanda Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörlüğü (NCTV), ‘hükümet yanlısı paramiliter örgüt’ diye tanımladığı Osmanlı Ocakları’nın ülkede şube açmasını, ‘endişe verici bir gelişme’ olarak değerlendirdi.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre, Ulusal Güvenlik ve Terörle Mücadele Koordinatörlüğü’nün cuma öğleden sonra açıklanan raporunda, güvenliği tehdit eden son gelişmeler değerlendirildi. Raporda isim verilmeden, “Aşırı milliyetçi paramiliter güçlere sahip bir Türk kurumun Hollanda’da şube açtığı” belirtilerek, bunun endişe verici bir gelişme olduğu yorumu yapıldı. Koordinatörlük, bu kurumun Hollanda’da ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhaliflerine karşı yasadışı eylemlerde kullanılabileceği’ uyarısını yaptı. Hollanda medyasıysa, bu organizasyonun AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Osmanlı Ocakları olduğunu duyurdu.
NCTV raporunda, organizasyonun, Hollanda’da şiddet olayına karıştığına dair herhangi bir bulgu bulunmadığı da kaydedildi. Koordinatörlük raporunda,’16 Nisan’da yapılan Anayasa değişikliği referandumunun Hollanda’daki Türk toplumu arasındaki bölünmeyi iyice derinleştirdiği’ yorumu da yer aldı.

(BBC Türkçe)
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/