<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: ÖSO FİRARİLERİ KONUŞTU Türkiye destekli ÖSO'dan kaçan itirafçılar, Türkiye'ye kin kustular. Bunlar ÖSO'cuydu.

12 Haziran 2017 Pazartesi

ÖSO FİRARİLERİ KONUŞTU Türkiye destekli ÖSO'dan kaçan itirafçılar, Türkiye'ye kin kustular. Bunlar ÖSO'cuydu.

ÖSO FİRARİLERİ KONUŞTU

Türkiye destekli ÖSO'dan kaçan itirafçılar, Türkiye'ye kin kustular. Bunlar ÖSO'cuydu.

akp hükümetinin Suriye politikalarından dolayı Suriye'de Türk düşmanlığı gittikçe büyüyor. Bu düşmanlık, 2011 yılında Suriye'de Türk bayrağının yakılmasına kadar sivrilmişti.
Suriye'de Türk bayrağının yakılmasının ardından Esad harekete geçmiş, bir mülakatında, "Rica ediyorum Türk bayrağını yakmayın, çünkü Türk halkı ona çok değer veriyor" demişti.
Suriye'deki Türk düşmanlığına bir yenisi daha eklendi. Fırat Kalkanı'nda ÖSO'dan ayrılıp Suriye ordusuna teslim olan itirafçılar, "Türkiye rejiminin asıl amacı, Suriye topraklarını işgal etmektir. Bizler de bunu kabul edemeyiz. Bizler, Türkiye rejiminin edatı yada kölesi olmayacağız" dediler

TÜRKİYE'NİN BÜTÇESİ

Fırat Kalkanı’na katılan bir başka komutan ‘Ebu Hatim’ lakaplı Cidan Muhammed Casim ise; "Bizler yeniden vatan kucağına döndük. Orada bulunan ve gerçekten vatanının çıkarlarını düşünen herkesi vatanlarına ve doğru yola dönmelerine davet ediyoruz. Türkiye ve daha başka dış güçlerin Suriye’yi parçalayıp zayıflatma planlarında edat olarak kullanılmalarına izin vermemelerine çağırıyoruz" İfadesini kullandı.
Kanun kaçaklarından bir başkası ise, "Türkler, Suriyeli mültecileri karşıladıklarını söylüyorlar. Fakat gerçekte Türkiye’ye giden Suriyeliler adına para almaktalar. Ve böylece Türkiye devletinin bütçesi Suriyelilerin kanları ve Suriye’nin yıkılması hesabı üzerine artmaktadır. Öyle ki Suriyelilerin servetinin çalınması, ülkenin yıkılması, insanların öldürülmesine katkı sağlamaktalar" şeklinde konuştu.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/