<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Putin, gizli servisleri teröristleri desteklemekle suçladı

29 Haziran 2017 Perşembe

Putin, gizli servisleri teröristleri desteklemekle suçladı
Putin, gizli servisleri teröristleri desteklemekle suçladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bazı yabancı gizli servislerin Rus sınırına yakın olan bölgelerde kriz yaratmak için direk olarak terör örgütlerini desteklediklerini söyledi.
Dış İstihbarat Servisi ana binasında konuşma yapan Putin, “Rusya’nın ne tür tehditlerle karşı karşıya geldiğini biliyorsunuz. Bunların arasında gelişimimizi engelleme ve Rus sınırına yakın bölgelerde kriz yaratma çabaları yer alıyor.” dedi.

Putin, bu amaçla terör örgütlerinin de kullanıldığını belirterek şöyle devam etti: “Terör örgütlerinden bazıları yabancı devletlerin gizli servislerinden direk destek alıyorlar. Yabancı gizli servisler terör örgütlerinin Rusya ve müttefiklerine karşı faaliyetlerinde önemli rol oynuyorlar. Rusya’nın savunma, ekonomi ve kaynak potansiyeli verilerine erişebilmek için yeni bilgi koparma metodları ve siber ataklar kullanılıyor.”
http://www.habererk.com/dunya/putin-gizli-servisleri-teroristleri-desteklemekle-sucladi-h34544.html

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/