<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Rusya bir kere daha açıkladı: ABD ve SDG teröristlerle anlaşma yaptı, IŞİD savaşmadan çekiliyor

9 Haziran 2017 Cuma

Rusya bir kere daha açıkladı: ABD ve SDG teröristlerle anlaşma yaptı, IŞİD savaşmadan çekiliyor

Rusya bir kere daha açıkladı: ABD ve SDG teröristlerle anlaşma yaptı, IŞİD savaşmadan çekiliyor

Suriye’deki Rus birliklerin komutanı Orgeneral Sergey Surovikin, ABD öncülüğündeki ‘IŞİD karşıtı koalisyon’un ve ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG), IŞİD liderleriyle anlaşmaya vardığını ve IŞİD’lilerin çatışmaya girmeden kontrol ettikleri bölgelerden çekildiğini belirtti.
Sputnik‘in aktardığına göre Surovikin, “ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon ve SDG, binlerce Suriyeli’nin ölümünden sorumlu olan teröristleri imha etmek yerine IŞİD liderleriyle anlaşma yapıyor. IŞİD liderleri, bu anlaşma kapsamında kontrol ettikleri yerleşim birimlerinden çekilerek, Suriyeli rejim güçlerinin aktif faaliyet yürüttüğü bölgelere geçiş yapıyor” dedi.
“Suriye Ordusu’nu engellemeye çalıştığı izlenimi oluşuyor”

Surovikin, “ABD’lilerin Suriye’de terörle mücadele görüntüsü altında, Suriye Ordusu’nun ilerleyişini engellemeye çalıştığı izlenimi oluşuyor” diye konuştu.
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/