<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Şanlıurfa’da Suriyeli gerginliği: 2 yaralı

1 Haziran 2017 Perşembe

Şanlıurfa’da Suriyeli gerginliği: 2 yaralı

Şanlıurfa’da Suriyeli gerginliği: 2 yaralı
Ülkenin her yanında zaman zaman ölümle sonuçlanan ve neredeyse her gün karşılaşıyoruz bu Suriyeli, Afganlı kavgalarına. Kimin suçlu, kimin suçsuz olduğu değil konu olan. Esas konu yanlış mülteci politikaları ve kültür uyuşmazlığı. Toplumu evirmek istedikleri bir ortadoğu kültürünü ülkeye ithal ediyorlar. Uyguladıkları eğitim ve toplumsal politikalarla ise bunu destekliyorlar. Onların kültürüne tavizler verilirken, bizim kendi […]

Ülkenin her yanında zaman zaman ölümle sonuçlanan ve neredeyse her gün karşılaşıyoruz bu Suriyeli, Afganlı kavgalarına. Kimin suçlu, kimin suçsuz olduğu değil konu olan. Esas konu yanlış mülteci politikaları ve kültür uyuşmazlığı.

Toplumu evirmek istedikleri bir ortadoğu kültürünü ülkeye ithal ediyorlar. Uyguladıkları eğitim ve toplumsal politikalarla ise bunu destekliyorlar. Onların kültürüne tavizler verilirken, bizim kendi kültürümüz yok edilmeye çalışılıyor. Buda böyle çatışmalara yol açıyor ve eğer önlem alınmazsa daha büyük olaylar doğuracaktır. Kim bilir belkide istedikleri budur. Yağma ve talan uzak değil bu ülkeye.

ŞANLIURFA’da parkta oyun oynayan Türk ve Suriyeli çocukların kavgasına aileleri karıştı. Kavgada 2 kişi, taş ve soplarla yaralandı.

Olay, gece saatlerinde Ahmet Yasevi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre parkta oyun oynayan Türk ve Suriyeli çocuklar arasında bilinmeyen nedenle kavga çıktı. Çocukların ailelerinin de katılmasıyla büyüyen kavgada 2 kişi taş ve sopalarla hafif yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, tarafları ayırıp gerginliğin büyümesini önledi. Yaralılar, sağlık görevlileri tarafından ayakta tedavi edilirken, polis çevrede güvenlik önlemi aldı.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Şanlıurfa – Ali LEYLAK
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/