<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Skandal yorum Cami'ye kerhane benzetmesi

1 Haziran 2017 Perşembe

Skandal yorum Cami'ye kerhane benzetmesi
Skandal yorum Cami'ye kerhane benzetmesi
Osman Ünlü çok uzak kalmış herhalde Camilerden
Eğer bu benzetmeyi bir CHP’li bir vatandaş söyleseydi şimdiye kadar çarmıha gererlerdi. Türkiye yakılır yıkılır, mutlaka adamı linç ederlerdi. Kendilerinden olunca fazla ses çıkmaz, bir iki hık mık sonra ört bas olur gider. Osman Ünlü nün Konya daki imamdan haberi yok galiba, imam camide harem kurmuş şimdi ümreye gidiyor. Uyuşturucu ticareti yapan imam mı ararsın, […]
Eğer bu benzetmeyi bir CHP’li bir vatandaş söyleseydi şimdiye kadar çarmıha gererlerdi. Türkiye yakılır yıkılır, mutlaka adamı linç ederlerdi. Kendilerinden olunca fazla ses çıkmaz, bir iki hık mık sonra ört bas olur gider.
Osman Ünlü nün Konya daki imamdan haberi yok galiba, imam camide harem kurmuş şimdi ümreye gidiyor. Uyuşturucu ticareti yapan imam mı ararsın, çocuk taciz eden mi hepsi mevcut zaten Osman efendi.
Yeni proje ile daha çok sosyalleşecek camiler, artık kendileri ne derse bir şey olmaz ama şimdi biz bir desek bin işitiriz. Vakti zamanı gelince konuşuruz.
Türkiye gazetesi yazarı ve TGRT’de program yapan ilahiyatçı Osman Ünlü, Diyanet’in camilere ilişkin projesine çok tartışılacak bir tepki gösterdi. Osman Ünlü’nün TGRT’nin canlı yayınında, “Senin etkinliğin batsın. Bu yaptığın yarın camiyi kerhane haline getirmektir…” şeklindeki sözleri dikkat çekti.

DİYANET’İN CAMİ OYUN PARKI PROJESİ NEYDİ

Diyanet camileri çocuklara sevdirmek ve ailelerin rahatça ibadetlerini yerine getirebilmesi için bir süre önce bir proje başlattı. Bu projeye göre, camilerde oyun alanları oluşturalacaktı. Pilot bölge de Samsun olarak belirlendi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Camiler sadece namaz kılma mekânı değil, sosyal ve kültürel paylaşım alanları olmalıdır. Camiye gelen çocuklar ister oynasın, ister koşuştursun. Onların hafızasında kötü iz bırakan müdahale kabul edilemez” demişti.

OSMAN ÜNLÜ’DEN TARTIŞILACAK TEPKİ

Diyanet’in bu projelerini TGRT canlı yayınında tartışılacak bir dille eleştiren Osman Ünlü, camide bu tarz etkinliklerin caiz olmadığını ifade etti. Osman Ünlü sözlerinin devamında ise, “Senin etkinliğin batsın. Bu yaptığın yarın camiyi kerhane haline getirmektir…” dedi.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/