<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Suudilerden Türk rakısı ve şarabı için boykot kampanyası

9 Haziran 2017 Cuma

Suudilerden Türk rakısı ve şarabı için boykot kampanyasıRésultat de recherche d'images pour "araplar ve alkol"

Suudilerden Türk rakısı ve şarabı için boykot kampanyası

Türkiye'nin Katar'a asker göndermesini öngören anlaşma onaylanınca Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde Türk ürünlerine boykot çağrısı yapıldı. Sosyal medyadan yürütülen kampanyada, boykot edilmesi istenen ürünler arasında rakı, şarap ve bira da var.
Türkiye’nin Katar krizinde takındığı tavır nedeniyle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde Türk ürünlerine boykot çağrısı yapılıyor. Bu iki ülkede alkol kullanımının yasak olmasına rağmen boykot çağrısı yapılan ürünler arasında rakı, bira ve şarap da var.

Türk ürünlerine karşı sosyal medya üzerinden yapılan boykot çağrılarını Dünya Gazetesi yazarı Kerim Ülker, köşesine taşıdı. Boykot çağrılarının Türkiye’nin Katar’a asker göndermesini öngören anlaşmanın TBMM’de onaylanmasından sonra başladığını belirten Ülker, şunları yazdı:


“Sosyal medyada hızla yayılan bu boykot çağrısında Türk mallarının kullanılmaması, alternatif olarak Mısır ürünlerinin alınması öne çıkıyor. Boykot çağrısında Ülker, Tamek, Pınar, Ülker, Reis Gıda, Çaykur, Tadım, Dimes gibi gıda firmalarının yanı sıra içecek markaları da dikkat çekiyor. Özellikle alkolün yasak olduğu Suudi Arabistan başlatılan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne yayılan bu ambargo çağrısında Doluca, Kavaklıdere gibi sektörünün öncü şarap markaları dikkat çekiyor.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayılan Türk ürünlerine ambargo çağrısında Tekirdağ Rakısı, Yeni Rakı, Efes Pilsen’in de olduğunu söylemekte fayda var. Ayrıca Türk ürünlerine boykot çağrısında yer alan firmalar arasında 1838’de Carl Heinrich Theodor Knorr tarafından kurulan Hollanda-İngiltere sermayeli Unilever’in markası Knorr’un da görünmesi akıllarda soru işaretleri doğuruyor.”


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/