<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Tecavüz Vakalarının Önüne Geçmek İsteyen Üç Genç Kız Bakın Nasıl Bir Buluş Yaptılar

22 Haziran 2017 Perşembe

Tecavüz Vakalarının Önüne Geçmek İsteyen Üç Genç Kız Bakın Nasıl Bir Buluş YaptılarTecavüz Vakalarının Önüne Geçmek İsteyen Üç Genç Kız Bakın Nasıl Bir Buluş Yaptılar
Tecavüz Vakalarının Önüne Geçmek İsteyen Üç Genç Kız Bakın Nasıl Bir Buluş Yaptılar

Bu senaryoyu çok duymuşsunuzdur. Birkaç kız arkadaş eğlenmek için dışarıya çıkarlar. Müziğin sesi çok yüksektir ve birbirlerinin kulağına bir şey söylemek için eğilirler. O sırada kötü niyetli birisi içkilerine ilaç atar. Arkadaşlar birbirlerinden ayrıldığında ve ilacın etkisi tesir ettiğinde kız bayılır. O sırada kötü niyetli kişi kızı kaçırır.
Birçok tecavüz vakasında kurbanın içkisine ilaç atılmıştır. Carolina, Susana ve Victoria ismindeki üç arkadaş ise buna bir son vermek için harika bir çözüm ürettiler.

Susana Capello, Carolina Baigorri ve Victoria Roca liseyi henüz bitirmemelerine rağmen harika bir işe imza attılar. ‘Akıllı Pipet’ ismini verdikleri ürünle, içkilerine ilaç atılan kişiler pipetin renginin değişmesiyle durumun farkına varabiliyorlar.
Susana Capello, Miami Herald’a “Bu gerçek ve gittikçe büyüyen bir sorun. Amacımız bunun önüne olabildiğince geçebilmek” dedi.
GHB ve anestezilerde kullanılan ketamin, tecavüzlerin kurbanları üzerinde en çok kullandığı ilaçlar. Susana, Victoria ve Carolina’nın amacı da bu ilaçları tespit eden ve tespit etmesi halinde rengi değişen bir pipet tasarlamaktı.
Liseye giden Susana, Victoria ve Carolina durumun ne kadar zor olduğunun farkına vardılar. Kadınlar için iyi bir çözüm olacağını düşündüler.

Résultat de recherche d'images pour "Susana Cappello, Carolina Baigorri ve Victoria Roca"
GHB veya ketamin içeren içeceklerde akıllı pipetin kullanılması halinde pipetin rengi maviye dönüyor.
Susana, “Fikrimizi somut bir ürüne dönüştürebilmek için çok çalıştık” dedi.
Çabaları sonuç verdi. Üç kız yaptıkları buluşla ödül aldılar. Bir sonraki adımları ise ürünün patentini almak ve seri üretime geçmek.
Gençler hepimizin geleceği. Susana, Carolina ve Victoria gibi akıllı gençlerimiz sayesinde dünya daha güvenli bir yer haline geliyor. Akıllı pipeti paylaşmayı ihmal etmeyin.

Résultat de recherche d'images pour "Susana Cappello, Carolina Baigorri ve Victoria Roca"

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/