<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Uzaylılar bizimle neden bağlantı kurmuyor?

6 Haziran 2017 Salı

Uzaylılar bizimle neden bağlantı kurmuyor?

Uzaylılar bizimle neden bağlantı kurmuyor?

Oxford Üniversitesi akademisyenleri, uzaylı bir medeniyet ile insanoğlu arasında neden iletişim kurulamadığı üzerine teoriler üretti.
İngiltere’nin dünya çapındaki en prestijli üniversitelerinden kabul edilen Oxford Üniversitesi akademisyenleri, insanoğlunun uzaylı bir medeniyetle iletişim kurmamasının nedenin evrenin ısısı olabileceği teorisini ortaya attı. ‘Aestivation Hipotezi’ olarak adlandırılan bu iddiaya göre evrenin çeşitli bölgelerinde konuşlanmış olan uygarlıklar, evrenin koşulları düzelene kadar hipernasyon, yani kış uykusunda olabilirler.
Olayla ilgili farklı bilim insanları tarafından geliştirilen hipotezlerden bazıları şöyle:

– Evrende, Dünya’ya benzeyen 40 milyar gezegen var, fakat gelişmiş bir medeniyet varsa da bizimle bağlantı kurması sandığımızdan çok daha uzun sürebilir.
– Uzaylıların kullandığı dalgaların seyahat mesafesi, sandığımızdan çok daha yavaş olabilir.
– Gezegenimizden 32 ışık yılı uzaklıktaki dalgalar bile henüz bize ulaşamamışken, evrenin büyüklüğünü göz önünde bulundurduğumuzda, gönderilen ilk mesaja ulaşmamıza daha uzun yıllar olabilir.
– En karamsar senaryo: Evrende başka yaşamlar arayan tek medeniyet bizler olabiliriz.
– Ya da bir başka gezegendeki yaşam, biz onlara ulaşmadan kendisini yok etmiş olabilir.
kaynak: http://www.abcgazetesi.com/uzaylilar-bizimle-neden-baglanti-kurmuyor-54857h.htm

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/