<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: 'Vallahi ve billahi o silahlar Türkmenlere git-mi-yor-du'

14 Haziran 2017 Çarşamba

'Vallahi ve billahi o silahlar Türkmenlere git-mi-yor-du'

'Vallahi ve billahi o silahlar Türkmenlere git-mi-yor-du'
Bugün CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na 25 yıl hapis cezası verilen "MİT TIR'ları" konusunda, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in MHP genel başkan yardımcılığı döneminde, 21 Kasım 2015 tarihinde CNN Türk'te katıldığı programdaki sözleri yeniden gündeme geldi.
Şu an Başbakan Yardımcısı olan ve o dönem MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Tuğrul Türkeş’in MİT TIR’ları konusunda CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programında yaptığı açıklama yeniden sosyal medyanın gündemi oldu.
Türkeş o programda şöyle konuşmuştu:
“TIR meselesine geldiğimizde de, Sayın Başbakan da Sayın Cumhurbaşkanı da meydan meydan gezip ‘onlar Türkmenlere gidiyordu’ diyor. Bu konuda taraf tutmak MHP’ye yakışmaş. Burada bizi izleyenlerin huzurunda yemin ediyorum, vallahi ve billahi o silahlar Türkmenlere git-mi-yor-du. Bilerek söylüyorum.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/