<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Yine Utandık! Meme Kanserini Yenen Bir Kadının Fotoğrafına Gelen Yorumlar ve Bize Düşündürdükleri

13 Haziran 2017 Salı

Yine Utandık! Meme Kanserini Yenen Bir Kadının Fotoğrafına Gelen Yorumlar ve Bize Düşündürdükleri
Yine Utandık! Meme Kanserini Yenen Bir Kadının Fotoğrafına Gelen Yorumlar ve Bize Düşündürdükleri
Bu hayatta en çok korktuğumuz şey şüphesiz canımızla ve sevdiklerimizin canıyla sınanmak. Zira hepimiz bir hastalığın ne kadar zor, ne kadar yıldırıcı ve yok edici olduğunun gerçeğinin farkındayız.
Lakin dünya öyle kötülüklerle dolu ki, uzun mücadelenin ardından bir hastalığı yenmiş birinin mutluluğunu çarpıklaştıracak kadar!
Instagram hesaplarından feminiizmruhu'nun paylaştığı 'meme kanserini yenmiş bir kadının mutlu fotoğrafı'nın altındaki yorumlarla dünyanın ne kadar çirkin bir yer olduğunu bir kez daha gösterdi.
Buyrunuz...
Kendinizin ya da çok sevdiğiniz birinin kanser olduğunu düşünün! Onca tedaviler, yıkımlar kalkışlar, büyük mücadelelerden sonra kanseri yeniyorsunuz. Sevinçle haykırmak istersiniz değil mi?
KİM İSTEMEZ Kİ!
Bu genç kadın yendiği meme kanserinin ardından mutluluğunu paylaşmak adına gülen yüzüyle harika bir fotoğraf çekilmiş ve bir Instagram hesabı da bu fotoğrafı paylamış.

Bu güzel gülüşlü, mücadeleci kadının mutluluğuna ortak olup sağlığını geri kazandığı için sevinenler güzel kalpler de yorumlarıyla bunu belirtmiş.

Lakin bu ülkenin, dünyanın uzun bir mücadelenin ardından sağlığını geri kazanan bir kadınla 'dalga geçecek' kadar çirkin ve kalpsiz insanlarla dolu olduğu gerçeği de hemen kendini göstermiş.


Böylesine çirkin böylesine vicdansız, cinsiyetçi bir yorumun 'komik olduğunu' düşünen insanlarla aynı dünyada yaşadığımız gerçeğini asla unutmayın.
Kendi zihinleri, kalpleri çirkin ve pisken kafayı çıplaklığa takmış olanlar durur mu! Hemen onlar da kendilerini salmışlar meydana...Değiştirilmesi gereken bir şey varsa o kadın çıplaklığından ziyade erkek zihniyetidir. Her şey zihniyetle, kalple başlar! Zihniyeti baskıcı, çirkin ya da hastalıklı bir toplumun öncelikli çözümü bu zihniyeti değiştirmekle başlar.
Biter mi, bitmedi! Yalnızca mutluluğun paylaşıldığı bir fotoğraf elbette sıradan bir şekilde algılanmadı ve oldukça çirkin bir kavga başladı.


Küfürler havada uçuştu, herkes egosunu ortaya çıkardı ve hatta öyle bir noktaya gelindi ki "meme kanseri" bir beddua olarak başkalarına edilecek gibi oldu...


Bu hayatı bu kadar yaşanmaz ne kılıyor diye kendi kendinize soruyorsanız, sormayın. Bu hayatı böylesine bir mutluluğu çirkin bir kavgaya, çirkin bir savaşa dönüştürebilen terbiyeden, vicdandan, kalpten yoksun insanlar yaşanmaz kılıyor.
Bunca çirkinliğin içinde güzel insanlar hâlâ var! Onlardan biri kanserle olan kendi mücadelesini bu yorumla anlatmış: "Hepinize inat çok güçlüyüz..."
Umarız kendisinin sağlığı şu an oldukça iyidir.
Biz de bu güzel kadının cesaretini, mücadelesini kutlayıp mutluluğuna derinden ortağız. Umarız bu hayatta kimse sağlığıyla, canıyla ve sevdiklerinin canıyla sınanmaz!

Başkalarının 'güzellik algısının', çarpık zihniyetinin, kötü kalbinin ağına düşüp kendi güzelliğinizi görmezden gelmemeniz dileğiyle...

https://onedio.com/haber/yine-utandik-meme-kanserini-yenen-bir-kadinin-fotografina-gelen-yorumlar-ve-bize-dusundurdukleri-773691
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/