<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: ASKERİN BOĞAZINI KESENLERDEN DEMOKRASİ KAHRAMANI ÇIKMAZ

15 Temmuz 2017 Cumartesi

ASKERİN BOĞAZINI KESENLERDEN DEMOKRASİ KAHRAMANI ÇIKMAZGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı
ASKERİN BOĞAZINI KESENLERDEN DEMOKRASİ KAHRAMANI ÇIKMAZ

Gazeteci yazar Merdan Yanardağ, AKP’nin darbe girişimini kendi lehine çevirdiğini ifade ederek 15 Temmuz etkinliklerini samimiyetsiz bulduğunu söyledi.
Merdan Yanardağ, 15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminin yıl dönümünde sosyal medya hesabından açıklamalar yaptı.

ABC Gazetesi’ndeki habere göre, Yanardağ, 15 Temmuz’a gelen sürecin sorumlusu olarak iktidarı gösterdi ve Fethullahçı çete ile iktidarın yıllarca ülkeyi birlikte yönettiğini hatırlattı.

CUMAYA GİDİYORDUNUZ 

Merdan Yanardağ, 15 Temmuz’un AKP’nin Fethullahçı Çete ile ülkeyi uçurum kenarına sürüklemesi sonucu gerçekleştiğini ifade etti. Yanardağ, gelinen noktada AKP’nin dava arkadaşları tarafından yapılan bu darbe üzerinden bir ‘kahramanlık destanı’ çıkarmaya çalıştığını belirtti. AKP’nin darbeyi cumhuriyetçiler yapmış gibi davrandığını belirten Yanardağ “Yahu sizin dava arkadaşlarınızdı onlar. Birlikte cumaya gidiyordunuz!” dedi.

20 TEMMUZ AKP DARBESİ!

Darbe girişimin ardından ilan edilen OHAL ile birlikte ülkedeki demokratik ve laik sisteminin yok edildiğini, cumhuriyetin tüm kurumlarının ve ordusunun dağıtıldığını ifade eden Yanardağ, OHAL’in ilan edildiği 20 Temmuz tarihini ikinci darbe olarak yorumladı.
15 Temmuz etkinlikleriyle, 20 Temmuz’da yapılan darbenin üzerinin örtülmeye çalışıldığını dile getiren Yanardağ, ‘Kendi askerinin boğazını tekbir getirerek kesenlerden demokrasi kahramanı çıkmaz. O katiller bulunmadan, 15 Temmuz destanı filan olmaz’ dedi.
Darbeyi bastırmaya çalışırken yaşamını yitiren tüm yurttaşları saygıyla andığını belirten Yanardağ, Bugünkü 15 Temmuz etkinliklerinin , “Bu bize Allah’ın lütfu” diyenlerin kendi kutlama töreninden başka bir şey olmadığını dile getirdi.
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/