<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bak ALLAH'ın İşine!.. KRAL'DAN SARAY'A VAN MİNIT!..

19 Temmuz 2017 Çarşamba

Bak ALLAH'ın İşine!.. KRAL'DAN SARAY'A VAN MİNIT!..


Bak ALLAH'ın İşine!.. KRAL'DAN SARAY'A VAN MİNIT!..
SUUDİ ARABİSTAN'TAN TÜRKİYE'YE UYARI
Suudi Arabistan: TÜRK KARDEŞLERİMİZİN ARAP DÜNYASINA SIZMA DÖNEMİ ÇOKTAN SONA ERMİŞTİR
Suudi Arabistan, Türkiye'yi Katar'daki askeri varlığı konusunda uyararak, "Türk kardeşlerimizin Arap dünyasına sızma dönemi çoktan sona ermiştir" dedi. 
Suudi Arabistan'ın BM nezdindeki büyükelçisi Abdullah El Muallimi, Katar'ın Türkiye ve İran ile ilişkilerine atıfta bulunarak, Katar'ın geleceğinin "uzak yerlerle" değil, komşularıyla olduğunu söyledi. 
"KATAR'A SIZMAK YOK"
Muallimi, "Türk kardeşlerimiz Arap dünyasına sızma ve istenmeyen müdahaleler döneminin çoktan sona erdiğini anlamalıdır. Türkiye yapıcı bir rol oynamak isterse bu memnuniyetle karşılanır. Ama askeri üsler ya da askeri müdahale yoluyla rol oynamaya çalışmak yapıcı olmaz ve Türkiye'nin Arap dünyasındaki itibarına zarar verir" ifadelerini kullandı.
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Uluslararası İşbirliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Reem el Haşimi de Katar'ı Türkiye'yi topraklarında askeri güç bulundurmaya teşvik ederek gerilimi daha da tırmandırmakla suçladı. 
Bölgede hiçbir askeri gerilim istemediklerini belirten El Haşimi, "Bu konuyu ABD ya da Kuveyt olsun, güçlü bir arabuluculuk yardımıyla kendiReklamlar aramızda çözebilmeyi umuyoruz" dedi.
Kaynak: Deutsche Welle
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/