<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Bir kolu olmayan Veli Saçılık'a saldırdılar, polis izledi

26 Temmuz 2017 Çarşamba

Bir kolu olmayan Veli Saçılık'a saldırdılar, polis izledi

Bir kolu olmayan Veli Saçılık'a saldırdılar, polis izledi

Yüksel Caddesi direnişçilerinden Veli Saçılık gözaltına alınırken bir grup Saçılık’a saldırı girişiminde bulundu. Polis gruba müdahale etmedi
KHK ile ihraç edildikleri işlerini geri istedikleri için 140 gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın Yüksel Caddesinde başlattığı direnişin 260. gününde “İşimizi geri istiyoruz” diyerek eylem yapanlara polis müdahale etti.

ETHA’nın haberine göre polis saldırısı, eylemcilerin “Nuriye ve Semih’in açlık grevi 140. gününde, gözaltılar serbest bırakılsın” yazılı pankart açmasının ardından gerçekleşti.
“Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganı atan Veli Saçılık gözaltına alındı. Gözaltına alındığı sırada bir grup “Bu ülkede her şey var. Ne mutlu Türküm diyene” diyerek Saçılık’a saldırı girişiminde bulundu.
Saldırı karşısında “Faşizme karşı omuz omuza” sloganı atan Saçılık gözaltı aracına götürülürken polis gruba müdahale etmedi.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/