<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Cumhurbaşkanlığı'nın 15 Temmuz afişinde ABD'li asker Tepki çeken afişlerde bir skandal daha 15 Temmuz değil 1991 Çengelköy değil Irak Türk askeri değil ABD'li Türk askerinin bogazını kesen Erdoğanın SADAT terör örgütünden Suriyeli teröristlerin resimlerini de koysaydınız..!!!!

12 Temmuz 2017 Çarşamba

Cumhurbaşkanlığı'nın 15 Temmuz afişinde ABD'li asker Tepki çeken afişlerde bir skandal daha 15 Temmuz değil 1991 Çengelköy değil Irak Türk askeri değil ABD'li Türk askerinin bogazını kesen Erdoğanın SADAT terör örgütünden Suriyeli teröristlerin resimlerini de koysaydınız..!!!!

Cumhurbaşkanlığı'nın 15 Temmuz afişinde ABD'li asker


Cumhurbaşkanlığı'nın 15 Temmuz afişinde ABD'li asker
Tepki çeken afişlerde bir skandal daha
15 Temmuz değil 1991
Çengelköy değil Irak
Türk askeri değil ABD'li
Türk askerinin bogazını kesen Erdoğanın SADAT terör örgütünden Suriyeli teröristlerin resimlerini de koysaydınız..!!!!

Cumhurbaşkanlığı'nın 15 Temmuz'un yıldönümü için hazırladığı afişlerde ABD askerinin fotoğrafının kullanıldığı ortaya çıktı.
Cumhurbaşkanlığı'nın 15 Temmuz anmaları kapsamında hazırladığı afişlere tepki yağarken yeni bir skandal ortaya çıktı. Bir afişte kullanılan asker fotoğrafının 1991'de Körfez savaşı sırasında çekilmiş olduğu ortaya çıktı.

Yıllarca Türk ordusuna "darbeci" diyerek "Ergenekon" ve "Balyoz" gibi kumpaslara imza atan FETÖ, 15 Temmuz'da ordu içindeki sınırlı sayıda mensubuyla giriştiği darbe girişimi başta Ömer Halisdemir gibi kahraman Türk askerlerinin karşı koyuşuyla kısa sürede bastırılmıştı.15 Temmuz'un yıldönümünde Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan afişler Türkiye çapında billboard, otobüs, metro, tren istasyonlarına asıldı. Vatandaşlar afişlere 'asker düşmanlığı' yapıldığı gerekçesiyle sert tepki gösterdi.
Türk ordusunun hedef alındığı afişlerde yeni skandallar gün yüzüne çıktı. İstanbul Çengelköy'de çekildiği iddia edilen fotoğrafın Irak savaşında çekildiği ortaya çıktı. Elleriyle başını tutan şok içindeki ABD askerinin 1991'de Körfez savaşı sırasında çekilmiş olduğu fotoğrafa Türk askeri kamufulajı giydirilerek Türk askeri süsü verildi.
FOTOĞRAFIN ÖYKÜSÜ
1991 Körfez Savaşı sırasında Ken Kozakiewicz adlı asker, "dost ateşi" ile ölen arkadaşının ölüm haberini aldıktan sonra ağladığı anda fotoğraf çekiliyor. David C. Turnley tarafından çekilen fotoğraf, yılın basın fotoğrafı ödülünü de almış.
Cumhurbaşkanlığı'nın kullandığı görseldeki fotoğraftaki askerin ise yine Ken Kozakiewicz olduğu görülüyor.
'BEN BU AFİŞTE NİYE VARIM'
Sosyal medyada 15 Temmuz afişiyle ilgili "Arda İlkin Parlak" isimli kullanıcının da attığı mesaj dikkat çekti. "Ben bu afişte niye varım. Açıklama yapacak kimse yok arkadaş" diye yazan Twitter kullanıcısı şu fotoğrafı paylaştı:
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/