<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Dikkat Zaytung haberi değildir… FETÖ adına hükümete karşı beddua seansı düzenleyen derneğe operasyon: 71 gözaltı

14 Temmuz 2017 Cuma

Dikkat Zaytung haberi değildir… FETÖ adına hükümete karşı beddua seansı düzenleyen derneğe operasyon: 71 gözaltı
Dikkat Zaytung haberi değildir… FETÖ adına hükümete karşı beddua seansı düzenleyen derneğe operasyon: 71 gözaltı
Antalya merkezli altı ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 71 şüpheli gözaltına alındı.
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce kapatılan bir derneğin üyelerine yönelik, darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’a atfen ‘Kılınç’ adı verilen operasyon için harekete geçti.
Antalya, İstanbul, Mardin, Balıkesir, Malatya ve Afyonkarahisar’da belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 71 zanlı gözaltına alındı. 71 kişiden 7’sinin örgütün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanıcısı olduğu belirtildi.
Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç’ın haberine göre, Afyonkarahisar’da yapılan operasyonda şüphelilerin AKÇADER isimli dernek üyesi olduğu, bu derneğin KHK ile kapatıldığı öğrenildi.
A.A’nın haberine göre de, darbe girişiminden sonra kapatılan derneğin üyesi şüphelilerin, dernek çatısı altında örgüte eleman kazandırdıkları, ‘himmet’ adı altında para topladıkları ve hükümet aleyhine propaganda yaptırdıkları öne sürüldü.
Ayrıca, beddua seansları düzenleyen örgüt üyelerinin, darbe girişiminden sonra da faaliyetlerine devam ettikleri belirtildi.
kaynak: sputniknews.com
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/