<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Dünyanın gözünden 15 Temmuz!

16 Temmuz 2017 Pazar

Dünyanın gözünden 15 Temmuz!
Dünyanın gözünden 15 Temmuz!

Dünya medyası, 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünün birinci yıldönümü vesilesiyle gerçekleştirilen etkinlikleri takip ediyor.

Reuters haber ajansı, TBMM’de düzenlenen ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ özel oturumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve muhalefet partisi üyelerinin bir araya geldiğini yazdı.

İngiliz ajansı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclis’te yaptığı eleştirel konuşmayı aktarırken, Ankara’dan İstanbul’a yapılan Adalet Yürüyüşü’ne haberinde yer verdi.
BBC ise, “Türkiye başarısız darbenin yıldönümünü anıyor” başlığıyla internet sitesinin manşetinden verdiği haberinde, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın darbecilere karşı direnişin simgesi haline gelen Boğaziçi Köprüsü’nde bir anıtın açılışını yapacağını ve sonrasında gece yarısı Ankara’ya geçip geçen yıl darbecilerin saldırdığı dakikalarda Meclis’e hitap edeceğini” yazdı.
İngiliz yayın kuruluşunun haberinde, Meclis’teki özel oturumda Başbakan Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz 2016 için kullandığı “İkinci Kurtuluş Savaşı” ve “Türkiye'nin en karanlık, en uzun gecesi” ifadelerine yer verildi.
Ülkenin bölünmüşlüğüne dikkat çeken BBC, Meclis oturumunda yaptığı konuşma sırasında hükümetin darbe sonrası uygulamalarını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu ifadelerini de dünyaya duyurdu:
“Darbeye karşı bombalar altında direnen meclisin yetkileri elinden alınmıştır. Geçen yıl adalet yerle bir edildi. Hızlı bir normalleşme süreci yerine kalıcı OHAL rejimi kuruldu.”
http://www.yurtgazetesi.com.tr/dunya/dunyanin-gozunden-15-temmuz-h36105.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/