<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Gerçekten Yaşanmış Olduğuna İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz Göz Pörtletici 15 Olay

12 Temmuz 2017 Çarşamba

Gerçekten Yaşanmış Olduğuna İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz Göz Pörtletici 15 Olay
Gerçekten Yaşanmış Olduğuna İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz Göz Pörtletici 15 Olay
Hepsi yaşandı.
Hepsi gerçek.
1. ABD’li giyim firması Macy’s sahibi, Titanic’te hayatını kaybedenlerden biriymiş.
Birinci sınıf bilete sahip olduğu için öncelik olarak sunulan filikaya binmeyi reddetmiş. O binmeyi reddedince karısı da “Birlikte yaşadık, birlikte ölürüz” diyerek filikaya binmek istememiş. En son güvertede kol kola görülmüşler.
2. Şeytan filmini (The Exorcist) hatırlarsınız
İşte filmde şeytanı seslendiren aktris Mercedes McCambridge, şeytanın sesini elde edebilmek için çiğ yumurta yutmuş, arka arkaya sigaralar içmiş ve bol bol viski içmiş. Kayıtlar boyunca etkiyi artırmak için bir sandalyeye bağlanmış. Filmin sonunda isminin gözükmesini de istememiş.

3. Obsesif kompülsif bozukluğa ve mikrop fobisine sahip bir adam kafasına dayadığı silahın tetiğini çekip intihar etmiş.
Ölmediği gibi, olaydan sonra bu rahatsızlıklarından tamamen kurtulmuş.
4. Birini parmakla göstermenin ayıp görülmesinin kökeni, o kişiye büyü yapıldığının düşünülmesine dayanıyor.
5. Mark Twain hayatı boyunca sürekli seyahat etti. Hatta şu sözü söyleyerek muhtemelen pek çok gezgine ilham oldu:

“Seyahat önyargının, yobazlığın, dar görüşlülüğün celladıdır, ve pek çok insanın bu konularda ona şiddetle ihtiyacı vardır. Geniş, dirayetli ve bereketli dünya fikirleri dünyanın küçük bir noktasında filizlenerek kazanılamaz.”
6. 14. yüzyılda Avrupa nüfusunun üçte birini ortadan kaldıran Kara Veba, aslında yükselen popülasyonun yol açtığı tüm sorunları çözmüştü.
Sonrasında maaşlar arttı, kiralar düştü, daha eşit şartlar oluştu ve ortalama ömür uzadı.
7. Tutankhamun’un saf altından yapılma maskesinin sakalı, 2014’te bir temizlik esnasında yerinden kopunca, temizlikçiler sakalı uhuyla yerine yapıştırmış.

Bu hareket heykele kalıcı zarar verdiği için olayın sorumluları 2016 yılında tutuklanmış.
8. Kraliçe 2. Elizabeth ile ABD’nin ilk başkanı George Washington’ın kan bağı var. Son ortak ataları ise 1681 yılında ölmüş.
9. 1923 yılında Frank Hayes, bir at yarışını kazanan ilk ve tek ölü jokey olmuş.
Finişin yakınlarında kalp krizi geçirmiş fakat bir şekilde atının üzerinde sabit kalabilmiş.
10. 16. yüzyılda bir İngiliz polisi kendisine sopasıyla saldıran bir adamı hapse atmış.
Sonradan, hapse attığı bu adamın Kral 8. Henry olduğunu öğrenmiş. Kralı serbest bıraktıktan sonra asılacağını düşünse de, kral tarafından ‘işine olan bağlılığı’ sebebiyle ödüllendirilmiş.
11. Ünlü şef Gordon Ramsay, yasadışı köpekbalığı yüzgeci ticaretiyle ilgili bir belgeselin çekimleri esnasında silah zoruyla rehin alınmış ve üzerine benzin dökülerek yakılmak istenmiş.

Saldırganların elinden kurtulmayı başaran Ramsay, ekibinin hareket halindeki arabasının camından içeriye atlayarak kurtulmuş.
12. 1977 yılında New Jersey’li bir ürolog Napoleon Bonaparte’ın p*nisini 3000 dolar karşılığında satın almış ve onu 30 yıl boyunca yatağının altında saklamış.
Ölünce, p*nis kızına miras kalmış.

13. Ananas toplayıcı işçiler, meyvenin salgıladığı enzimlerden dolayı bir süre sonra parmak izlerini kaybediyormuş.
14. Stres çarkı olarak bilinen fidget spinner’ların mucidi, ürünün patentini 400 dolarlık patent yenileme ücretini bulamadığı için kaybetmiş.
15. Hindistan’ın Mars görevinin maliyeti, Gravity filminin toplam maliyetinden düşük.
kaynak: o/nedio

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/