<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Irak'ta IŞİD'li cihatçıların tutulduğu yerin görüntüsü paylaşıldı

19 Temmuz 2017 Çarşamba

Irak'ta IŞİD'li cihatçıların tutulduğu yerin görüntüsü paylaşıldı


Irak'ta IŞİD'li cihatçıların tutulduğu yerin görüntüsü paylaşıldı
Irak ordusunun 3 yıl sonra yeniden IŞİD'den aldığı Musul'da ele geçirilen cihatçılar Musul'un dışındaki bir adreste tutuluyor. Musul'un dışındaki bir komplekste tutulan 370 cihatçı arasında 100'den fazlasının küçük bir odada kaldığı belirtildi.
Associated Press (AP) haber ajansının görüntülediği Musul'un dışındaki bir komplekte 370 cihatçının bulunduğu ifade edildi.
Herhangi bir havalandırma cihazının bulunmadığı ve yüksek sıcaklıkların bulunduğu odada birçok cihatçının üst üste yığılarak bekletildiği görülüyor.
AP'ye konuşan bir cezaevi görevlisi, "Cihatçıların çoğu sağlık ve deri problemleri yaşıyor çünkü güneş göremiyorlar. Birçoğu yürüyemiyor. Hareket edemedikleri için bacakları şiş" dedi.

http://www.birgun.net/haber-detay/irak-ta-isid-li-cihatcilarin-tutuldugu-yerin-goruntusu-paylasildi-170661.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/