<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Kadınlar bir türlü yapılmayan yolu protesto etti

13 Temmuz 2017 Perşembe

Kadınlar bir türlü yapılmayan yolu protesto etti


Kadınlar bir türlü yapılmayan yolu protesto etti
Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, yapılmasını istedikleri cadde üzerine çöp konteyneri ve kaya koyup yolu kapatarak eylem yaptı.
Gaziantep’in İslahiye ilçesinde gerçekleşen olayda yaklaşık 15 kadın, belediyenin yapmaya söz verdiği Barbaros Caddesi’ni çöp konteyneri ve kayalarla trafiğe kapatarak tepkilerini gösterdi. Belediyenin söz vermesine rağmen yapmadığı yolu protesto eden kadınlar kayaların üzerine Türk bayrağı astı. Mahallenin sakinleri, yol bozuk olduğu için servislerin caddeye girmediğini, kışın çamurdan, yazın ise tozdan evde duramadıklarını söyledi. Yoldan geçmek isteyenlere engel olan ve bazı erkeklerin de destek verdiği kadınlardan Asude Demir, şöyle dedi:
"Yolumuz 35 yıldır yapılacak. Kışın çamurdan, yazın tozdan duramadığımız gibi pencerelerimizi açamıyoruz. Yetkililer sürekli 'Yapacağız' demelerine rağmen yapılmadığı için bizim de dayanacak gücümüz kalmadı. Fatma Şahin mahalle ziyaretinde yolumuzu yapacağına dair söz verdi ama yine yapılmadı. Yol bozuk olmasından dolayı dolmuşlar ve öğrenci servisleri caddeye girmediğinden hem bizler, hem de çocuklarımız okul zamanı perişan oluyor."
İhbarla olay yerine gelen jandarmaların da görüştüğü kadınlarla konuşan Mahalle Muhtarı Ekrem Aktan ve Belediye Meclis üyesi Osman Ercan, yolun yapılacağını söyleyip evlerine dönmelerini istedi. Kadınlar, bir süre sonra eyleme son verip evlerine döndü.
http://www.insanhaber.com/
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/