<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: ‘Komünist’ belediye başkanından bir ilk daha: Ovacık Sanat Günleri Festivali

11 Temmuz 2017 Salı

‘Komünist’ belediye başkanından bir ilk daha: Ovacık Sanat Günleri Festivali‘Komünist’ belediye başkanından bir ilk daha: Ovacık Sanat Günleri Festivali
2014 Türkiye yerel seçimlerinde Tunceli’nin Ovacık ilçesinden Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile Demokratik Haklar Federasyonu’nun (DHF) ortak adayı olarak belediye başkanı seçilen ve göreve geldiği günden bu yana farklı icraatlarıyla gündeme gelen Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık’ta ilk kez bir sanat etkinliğine imza atıyor.
Ovacık Belediyesi, 24 Temmuz ile 30 Temmuz arasında 1. Uluslararası Ovacık sanat Günleri festivali düzenliyor.
İlk kez düzenlenecek olan bu festivalde müzik, sinema, tiyatro, resim, heykel, felsefe, sosyoloji, kadın, çocuk ve sağlık atölyelerinde çalışmalar yürütülecek.

Türkiye’den bir çok sanatçı, sinemacı, yazar, gazetecilerin de yer alacağı 1. Uluslararası Ovacık sanat Günleri’nde konserler ve söyleşiler de yer alacak.
kaynak: http://www.cnnturk.com/turkiye/komunist-belediye-baskanindan-bir-ilk-daha-ovacik-sanat-gunleri-festivali

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/