<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: O otelde kalanlar insan ey devleti yönetenler, her yerde eşkiyalar

27 Temmuz 2017 Perşembe

O otelde kalanlar insan ey devleti yönetenler, her yerde eşkiyalar





O otelde kalanlar insan ey devleti yönetenler, her yerde eşkiyalar

Güney Yıldızı şirketi olarak bizim Emir Thani’ye bir borcumuz yok, aksine 7 yıldır yaptığımız masraflarla birlikte 4 milyon 750 bin dolar alacağımız var.
Bugün oteli içinde kalanların insan olduğunu düşünmeden polis zoruyla boşalttıranlar, yarın Ülkeyi’de biz almıştık ülkeyi terk edin dediklerinde ne yapacaksınız.

İşte yabancı sermaye böyle yapar hele ki gerici doğu sermayesi. Sen beleş gıda yardımı gönder, Türkiye’nin sınırlarını ve imkanlarını sonuna kadar adamların emrine ver ama senin oteldeki vatandaşlarını kapı dışarı etsinler. Hakları olmadığı halde eşkiyalık yapıyorlar ve bizim devlet’de onların yanında yer alıyor. İyi yoldasın Türkiye…
Hakları olmadığı halde vatandaşı sokağa atıyorlar, işletmeciye borçlu oldukları halde devlet kanalıyla eşkiyalık yapıyorlar. Topraklarımızı ve kurumlarımızı Katarlılara peşkeş çekenler iyi düşünsün desek, düşünürler mi? düşünmezler tabi ceplerine indirdiler bir kere cukkayı.

Katar şeyhi Marmaris’te otel boşalttırdı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani’ye ait 5 yıldızlı otel tahliye edildi…


Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani’ye ait 5 yıldızlı otel tahliye edildi. 400 turistin kaldığı otelin tahliye işleminin Al Thani’nin 7 yıldır otelin işletmeciliğini yapan Güney Yıldızı Otelcilik’e açtığı davayı kazanmasıyla gerçekleştiği belirtildi.

Turistik İçmeler Mahallesi’nde, Katar Kraliyet Ailesi üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A.Al Thani’in sahibi olduğu 5 yıldızlı Munamar Beach Otel’de bugün saat 18.00’da Ankara’dan gelen avukat ve polisler eşliğinde tahliye işlemi başlatıldı.

Katar Kraliyet Ailesi üyesi Emir Thani tarafından 2010 yılında 15 milyon dolara satın alınan otel, yıllık 1 milyon dolara 5 yıllığına Güney Yıldızı Otelcilik şirketine kiralandı. Kira kontratının 2015 yılında bitmesi üzerine Emir Thani’nin avukatları ve Güney Yıldızı Otelcilik yöneticileri masaya oturarak yeniden anlaşma sağlamaya çalıştı. Emir’in 1 milyon 200 bin dolar yıllık kira istemesi üzerine anlaşma sağlanmadı. Emir Thani, 2015 yılının sonunda kiraya verdiği Güney Yıldızı Otelcilik Şirketi’ne tahliye davası açtı. Oteli 7 yıldır işleten Güney Yıldızı Otelcilik şirketi yöneticileri de 4 milyon 750 bin dolar tutarındaki masraflarını alabilmek için karşı alacak davası açtı. Yaklaşık 1,5 yıl süren tahliye davası 21 Temmuz günü sonuçlanarak oteli kiralayanların tahliye etmesine karar verildi. İçinde çoğunluğu yabancı olan turistlerin bulunduğu 400 kişinin tahliyesi için avukatlar polis eşliğinde otele geldi. Otelde yapılan incelemenin ardından avukatlar, polis ve çalışanlar ile birlikte odalara çıkarak kapılarını çaldıkları müşterilere otelin tahliye edileceğini söyleyip terk etmelerini istedi.

400 KİŞİ İÇİN KALACAK YER BULUNAMADI

Eşyalarını toplayan turist ve tatilciler otelin lobisine indi. Tur acenteleri 400 kişinin başka otellerde kalması için girişimde bulunmasına rağmen bir sonuca ulaşılamadı. Kalacak yer bulunamayınca turistler lobide beklemeye başladı. İstanbul’dan ailesiyle tatile gelen ve ismini vermek istemeyen bir kadın, “Bugün, ailemle bir hafta tatil için otele yerleştik ama tahliye kararını duyunca şok oldum. Resmen rezillik ve şu ana kadar bizi tahliye edenler yerleşebileceğimiz yer bulamadılar” dedi.
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/