<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Strese Girmeden Kilo Vermenin 10 Basit Yolu

1 Temmuz 2017 Cumartesi

Strese Girmeden Kilo Vermenin 10 Basit Yolu


Strese Girmeden Kilo Vermenin 10 Basit Yolu
Kilo vermek isteyenler, zaman zaman sıkı diyetler yaparak kendilerini aşırı derecede strese sokar. Halbuki stres kilo vermenin önündeki en büyük düşmanlardan biridir. Fazlalıklarınızdan kurtulmak için kendinizi sıkıştırmak, strese sokmak yerine günlük alışkanlıklarınıza biraz dikkat etmeniz yeterli.
1. Her Yemekten Önce Bir Bardak Su İçin
İngiltere’de obezite üzerine yapılan bir araştırmada, her yemekten önce su içenlerin üç ayda ortalama dört kilo verdikleri gözlemlenmiş.
2. Kahvaltı Edin
Bütün diyetisyenler yanılıyor olamaz değil mi? Sabah kahvaltısı etmek, kilo koruma ve kilo verme konusunda en önemli araçlardan biri.
3. Televizyon Reklamları Sırasında Spor Yapın
Her bir televizyon reklamının en az üç dakika sürdüğünü düşünürsek, bir televizyon programının reklam kuşağında en az beş ara verdiğini de hesaba katarsak, ortalama yarım saatiniz boşa gidiyor. Kanal değiştirmek yerine ayağa kalkın. Merdiven inin çıkın, olduğunuz yerde yürüyün, karın ve kalça egzersizleri yapın.
4. Her Gün Beş Dakika Fazladan Yürüyün
Aktivite süresini artırmak kilo kaybetmede mühim alışkanlıklardan biri. Yürümeye üşeniyor olabilirsiniz. Ama beş dakika yürürseniz bir şey kaybetmezsiniz, her gün beşer dakika ekleyerek yürüyüş sürenizi yarım saate çıkarabilir, bu sırada yürüyüş yapmaya alışabilirsiniz.
5. Çok Çiğneyin
İnsanlar genelde düşündüklerinden daha fazla yiyor, çünkü hızlı yiyorlar. Daha fazla çiğnemek daha az yemenizi sağlar. Yemek yerken çiğnemeyi bir oyuna dönüştürün, çiğneyin, sayın.
6. Yeşil Çay İçin
Her gün bir bardak bile olsa yeşil çay için. Antioksidan olduğu kadar, her diyetisyenin de tavsiyesi. Ancak kafein içerdiğini unutmayın, akşamları geç saatte tüketmemeye çalışın.
7. Süt Ürünlerinden Kaçmayın
Obesity Research’de yayımlanan bir araştırmada, süt ürünlerini tüketenlerin tüketmeyenlere göre yüzde 70 daha fazla yağ kaybettiği görülmüş.
8. Telefonla Konuşurken Yürüyün
Mayo Clinic’te bir deney yapılmış. Katılımcılar sekiz hafta boyunca fazladan 1000 kalori almış. Günlük hayatında yerinden kalkan, marketten sipariş vermek yerine markete giden, telefonla konuşurken bile oturmayan, gün içinde yürüyen insanların buna rağmen kilo almadığı görülmüş.
9. Yedi Saat Uyuyun
Yeterince uyumayan insanların daha fazla yemek yediği kanıtlandı. Uykusuzluk, açlık hissini artıran ghrelin hormonunu tetikliyor ve yeterli uyku tok hissetmeyi sağlayan leptinin salgılanmasını sağlıyor.
10. Arkadaşlarınızla Spor Yapın
Arkadaşlarla spor yapmak motivasyonunuzu artırır ve spordan kaçmamanızı sağlar. Arkadaşlarınızla birlikte spor yapın.
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/