<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: 7 Kocası Olan Kadınlar Her Yıl Eşlerinin Birinden Hamile Kalıyor!

9 Ağustos 2017 Çarşamba

7 Kocası Olan Kadınlar Her Yıl Eşlerinin Birinden Hamile Kalıyor!
7 Kocası Olan Kadınlar Her Yıl Eşlerinin Birinden Hamile Kalıyor!
Burada kadınlar birer çocuk fabrikası gibi çalışıyor. Nüfus oranlarını arttırmak ve tarlalarda çalışacak bireyler yetiştirmek isteyen toplum çok eşlilik kararı almış.
Çok eşli kocaları duydunuz ama eminim çok kocalı kadınları duymadınız. Böyle evliliklere 'polyandry' deniliyor. Bir erkek ve bir kadın arasındaki evlilik, tarihten günümüze kadar bilinen standart evliliktir.
7 TANE KOCALARI VAR

Sonra çok eşli evlilikler de bazı toplumlarda yoğun olarak uygulandı. Ama böylesi görülmedi. Bu kadınların en az iki en çok 7 kocası bulunuyor. İşin ilginç yanı kocalar birbirlerini kıskanmadan gül gibi geçinip gidiyorlar. Nepal ile Tibset arasındaki Nyimba Vadisi'nde Niyma adındaki bir topluluk yaşıyor.

NÜFUSU ARTTIRMAK İÇİN BÖYLE KARAR ALMIŞLAR
Bu topluluğun en önemli özelliği kadınların birden çok kocalarının olması. Burada kadınlar birer çocuk fabrikası gibi çalışıyor. Nüfus oranlarını arttırmak ve tarlalarda çalışacak bireyler yetiştirmek isteylen bu toplum böyle bir karar almış.
Çok kocalı kadınlar hemen hemen her sene kocalarından birisinden hamile kalıyor.


Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/