<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Ahlâk satan ahlâksız din tüccarları ve yetiştirdikleri yeni nesil

7 Ağustos 2017 Pazartesi

Ahlâk satan ahlâksız din tüccarları ve yetiştirdikleri yeni nesil
Ahlâk satan ahlâksız din tüccarları ve yetiştirdikleri yeni nesil

Son on yılda % 700 artan çocuk istismarı ve sadece %5’i ortaya çıkıyor. Diyanet fetva veriyor ‘kayınvalidenizden tahrik olabilirsiniz’ diye; meczuplar çıkıyor ‘yok 6 yaşında, yok efendim 9 yaşında kız çocukları evlenebilir’ diye anlatıp duruyor; televizyonlar bu konularda hadis ve fetva okuyanlarla dolu; cemaatler hayatın her alanında; bir sürü ahlaksızlığı meşrulaştıran yobaz cenneti olmuşuz.
Son on yılda % 700 artan çocuk istismarı ve sadece %5’i ortaya çıkıyor. Diyanet fetva veriyor ‘kayınvalidenizden tahrik olabilirsiniz’ diye; meczuplar çıkıyor ‘yok 6 yaşında, yok efendim 9 yaşında kız çocukları evlenebilir’ diye anlatıp duruyor; televizyonlar bu konularda hadis ve fetva okuyanlarla dolu; cemaatler hayatın her alanında söz sahibi olmuş; bir sürü ahlaksızlığı meşrulaştıran yobaz cenneti olmuşuz.
Okullarda, Milli Eğitim’de bir sürü Atatürk düşmanı, sözüm ona bilgi dağıtan kurumlarda cihat dersi veriliyor. “Kime karşı cihat?” diye sorduğunda, İngiltere’ye değil, Amerika’ya değil, İsrail’e değil, diğer Müslümanlara karşı cihat, yani onlar gibi yobaz olmayanlara karşı savaş açıyorlar. Bir kere esas müslüman olmak için, onlar gibi yobaz olmak zorundasınız. Temel inanç bu.

Esas amaçları Mustafa Kemal’in çağdaş Türkiyesi’ne karşı savaşmak, yani onların gericiliğini kabul etmeyenlerin kellesini kesecekler. Ülkede emperyalist efendilerinin onlara sunduğu rahat yaşam ve sahte payelerle hüküm sürecekler.
Artık duymaktan usandık, Kuran kursunda çocuk istismarı, camide istismar, okulda istismar, yurtta istismar, evde istismar; çocuklar hiçbir yerde güvende değil. Bunu siz yarattınız efendiler, bu ülkeyi yönetenler olarak sizin eseriniz. Eğer ahlâklı bir toplum istiyorsanız önce siz samimi ve ahlâklı olacaksınız, örneğin hırsızlık yapmayacak, memleketi soymayacak ve satmayacaksınız. ‘Dünya malı dünyada kalır’ diyerek, milleti yoksulluğa kendinizi saraylara mahkûm etmeyeceksiniz. Oy çalmayacaksınız mesela, hiç yalan söylemeyeceksiniz. Hırsızlığı kutsamayacaksınız, yani önce kendiniz düzgün, ahlâklı insan olacaksınız.
İşte Mustafa Kemal’in cehalete karşı açtığı savaş bunun içindi, her türlü ahlaksızlığı din adına meşrulaştıran bu Atatürk düşmanlarının yaratacağı eser de budur.
Dibine kadar sapıklık, dibine kadar ahlaksızlık, ama ‘çok şükür Müslümanız’ diyerek kendini kandırmaktır, yezitliğin, yobazlığın cihada dönüştüğü zamandır işte bu zaman.
Kendi zihniyetleri bozuk olanların, ahlâksız olanların şekillendireceği gençlik ve toplum bu olur, işte meyvesi ortada. Ahlâk satan ahlâksız din tüccarlarının yönettiği ve eğittiği Türkiye.
Açın bolca Kuran kursu açın, bolca imam hatip açın, sübyan mektebi açın, bilgi evi açın, içinde bilgi olmayan, sadece ‘adı var kendi yok’ dediğimiz, kurbanlık koyun yetiştirir gibi yetiştirdiğiniz yeni nesil, bir gün ettiğiniz kötülüğün farkına varacaktır, bravo size.

Türkiye’de çocuk istismarı patlaması
Türkiye’de çocuk istismarı vakaları yüzde 700 arttı.
Türkiye’de çocuk istismarı vakalarının yüzde 700 arttığını ortaya koyan bir rapor yayımlandı. Rapora göre, istismar vakalarının yüzde 95’i gizli kalıyor.
Şiddeti Önleme ve Rehabilitasyon Derneği’nin ‘2016 Çocuk İstismarı Raporu’na göre, son 10 yılda çocuk istismarı vakaları yüzde 700 arttı.
Posta’da yer alan habere göre, raporda yer alan detaylar şöyle:
-Çocuk tecavüzlerinin yüzde 5’i ortaya çıkıyor yüzde 95’i gizli kalıyor.
-Son 1 yılda 400 çocuk istismara uğradı.
-Çocuk istismarı vakaları 10 yılda 300 bini geçti.
-İstismarcıların yüzde 66’sı akraba, komşu gibi çocuğun tanıdığı kişiler.
-İstismarcıların yüzde 9’u çocukla aynı evde yaşıyor.

http://www.kocaelicumhuriyet.com/2017/07/25/ahlak-satan-ahlaksiz-din-tuccarlari-ve-yetistirdikleri-yeni-nesil.html
Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/