<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Ayhan Oğan neden sürekli CNN Türk'te?

7 Ağustos 2017 Pazartesi

Ayhan Oğan neden sürekli CNN Türk'te?

Ayhan Oğan neden sürekli CNN Türk'te?

Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in "Neden programa çağrılır, bilmem?" sorusunu cevaplayan, Hürriyet yazarı Murat Yetkin, Ayhan Oğan'ın neden sürekli CNN Türk'e çıktığıyla ilgili cevap niteliğinde bie yazı kaleme aldı.
AKP Eski MKYK üyesi Ayhan Oğan'ın "yeni devlet kuruyoruz" sözleri tartışılırken konuya dair sert tepkilerden biri eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek'ten geldi. Çiçek, Oğan’ı “saygısız ve nankör” olarak kınadıktan sonra “İsmi geçen kişi televizyonlara neden çağırılır? Bilmem.” dedi.

Murat Yetkin, Çiçek'e bugün yanıt verdi. Yetkin, Oğan'ın neden sürekli CNN Türk'e çağrıldığını şöyle açıkladı:

"Ben en azından CNN Türk’teki arkadaşlar adına konuşabilirim ama çoğu TV kanalının sorunu bu: Televizyoncu arkadaşlar AK Parti’den siyasetçileri muhalif siyasetçilerin yanı sıra tartışma programlarına alamıyorlar, AK Parti merkezinden izin alamadıklarını söylüyorlar, sadece tek başına çıkıp kendi belirledikleri konuda konuşmaya izin alabildiklerini söylüyorlar; izin makamıysa belli. Bu durumda tartışma programlarına işte Oğan gibi neticede bir AK Parti etiketi taşıyan kişileri çağırmak durumunda kalıyorlar. AK Parti yetkilileri tartışma programlarına katılmak istiyor da, televizyonlar çıkarmıyor diye bir konu yok yani. Ve sanırım Çiçek de bu konudan haberdar."

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/