<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Dindar ve kindar neslin cahil hukukçuları!

6 Ağustos 2017 Pazar

Dindar ve kindar neslin cahil hukukçuları!

Dindar ve kindar neslin cahil hukukçuları!

İşte dindar ve kindar bir nesil olarak yetişen sözüm ona hukukçu böyledir. Yasaları evirip çevirip haksızlığı ve zulmü haklı kılmaya çalışmak. İşlerine geldiği gibi şekilden şekile sokmak…Dünyanın bir taraflarıyla güldüğü adamlar
Uğur Mumcu, Bahriye Üçok ve Hırant Dink’i öldürenler, onlara kurşun sıkanlar için neredeyse koruyucu kalkan olanlar, kendi hukuklarına bile saygı göstermeden hukuku yok sayabiliyorlar.

Aslında onların savundukları başka bir şey. Var olan devlet düzenini yok etmek için oturdukları makamları kullanarak bu devleti ve hukukunu, onlar gibi düşünmeyen herkesi ortadan kaldırmayı amaçlayan iktidar nimetlerinden faydalanan bir grup insan!
Eğitimi içselleştirmek ve o eğitimi insanların faydalacağı işler için kullanmak farklı bir şeydir ama o eğitimi kendisini bir şahsiyete adayarak ancak öyle yükselip makam mevki sahibi olabilmek adına aldığı eğitimi pazarlamak.
İşte dindar ve kindar bir nesil olarak yetişen sözüm ona hukukçu böyledir. Yasaları evirip çevirip haksızlığı ve zulmü haklı kılmaya çalışmak. İşlerine geldiği gibi şekilden şekile sokmak…
İşin kötüsü iktidarda bu anlayış hakim olduğu için güçten yana eğilen zayıf karakterliler çoğaldıkça çoğalmakta bugün.

Yeni Türkiye’nin hukukçusu Selman Öğüt:

Siz bana kurşun sıkarsanız ben de sizi linç ederim

CNN Türk’te Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına konuk olan İstanbul Selman Öğüt skandal açıklamalarda bulundu. Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan Öğüt, hukuku ve yargıyı yok sayıp linci meşrulaştırarak, 15 Temmuz darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü’nde linç edilen askerler hakkında şunları söyledi:
“Siz bana kurşun sıkarsanız ben de sizi linç ederim. Orada zaten hukuk yok. Kusura bakmayın saatlerce orada duran insanlara ateş edenler, öldürenler her türlü muameleye layıktırlar. Kimse ‘Bu adamlar size kurşun sıktı, siz de bunları dövdünüz’ diyemez. Hukukçu olarak bunu kabul etmiyorum.”
Öğüt’e yanıt veren CHP PM Üyesi Canan Kaftancıoğlu, “Orada linç edilenler isterse darbenin bir numaralı sorumlusu olsun, siz orada hukuku yok sayarak, biz kendi hukukumuzu uygularız ‘linç edilir’ gibi bir mantığa cevap vermek bile istemiyorum. Siz linci meşrulaştırıyorsunuz” dedi.
Selman Öğüt’ün Kaftancıoğlu’nun sözlerine “Evet darbecilere karşı linci meşrulaştırıyorum. Ben linç ederim” diye cevap verdi.
Sosyal medya kullanıcıları Selman Öğüt’ün linci meşrulaştıran sözlerine büyük tepki gösterdi.
http://www.kocaelicumhuriyet.com/2017/08/03/dindar-ve-kindar-neslin-cahil-hukukculari.html

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/