<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: Şerefsiz iftira tutmadı

11 Ağustos 2017 Cuma

Şerefsiz iftira tutmadı

Şerefsiz iftira tutmadı

Fethullah Gülen cemaati içinde yıllarca ikinci adam olarak kalan ve postişin olamayınca FETÖ örgütünden ayrılan Nurettin Veren isimli itirafçıya Akit Gazetesi de inanmadı. Sosyal medyada uydurulan "Dilara Berberoğlu FETÖ tarafından Ekrem Dumanlı'nın oğlu ile evlendirildi" yalanını büyük bir sırrı açıklıyor havasında yazdığı yazıyı kaldırdı.
Fethullah Gülen cemaati içinde yıllarca ikinci adam olarak kalan ve postişin olamayınca FETÖ örgütünden ayrılan Nurettin Veren isimli itirafçıya Akit Gazetesi de inanmadı. Sosyal medyada uydurulan "Dilara Berberoğlu FETÖtarafından Ekrem Dumanlı'nın oğlu ile evlendirildi" yalanını büyük bir sırrı açıklıyor havasında yazdığı yazıyı kaldırdı.


Böylece, Nurettin Veren ve Hüseyin Gülerce gibi isimlerin bilgi cahilliğinin yanı sıra inandırıcılığı da tartışılmaya başlandı. Bu tartışmalı isimlerin FETÖ'nün yanında mı, karşısında mı olduğu başka bir deyiş ile FETÖ'nün karşısında olmalarının nedeninin kişisel olduğu şüpheleri de yoğunlaşıyor.

Akit yazılarına son verecek mi?
Akit'in Nurettin Veren'in sözde yazısında kaldırdığı, iftira dolu yaIanlar şöyle: “Daha önceki yazılarımda FETÖ’nün planladığı jeopolitik evliliklerini anlatmıştım. Örgüt içerisindeki jeopolitik evlilikleri tek tek, isim isim, kimin kızı, kimin oğlu ile evlenecek şekilde planlayan FETÖ, aynı zamanda örgütün başındaki üst düzey işadamlarının, devletin içindeki örgütten olmasa da, önemli devlet adamlarının, oğullarını, kızlarını tespit ederek, belli yönlendirmeler ile ele geçirilecek hedefler gibi takibe alır, fişler dolaylı yollardan planladığı şekilde evlilikler yaptırarak, ailenin ele geçirilmesini sağlar. Mesela Can Dündar’a MİT TIR’ları belgelerini kim vermişti? Tabii ki Enis Berberoğlu. Peki, Enis Berberoğlu’nun kızı kimdir? Ekrem Dumanlı’nın gelini. Bu gelin hanım Büyükada’da ne yaparken tutuklandı? Yabancı casuslarla provokasyon toplantısı yaparken. Yani örgütün içinde ve dışında kullanılabilecek elemanları, FETÖ hedefine girecek S 400 füzeleri gibi planlar ve yönlendirirken."

Dilara Berberoğlu Ekrem Dumanlı'yı tanımıyor bile
Nurettin Veren'in iftiraları bir yana gerçek şu. Avukat Dilara Berberoğlu öğrenimini devlet okullarında ve devlet sınavları ile tamamladı. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesini başarı ile bitirdi. Babası Enis Berberoğlu davasında da annesi gazeteci Oya Berberoğlu ile çok mütevazı bir tavır sergileyerek, evlatlık görevini tam anlamıyla yaptı. Ömründe evlenmek bir yana nişanlanması bile söz konusu değil. Bırakın oğlunu, Ekrem Dumanlı'yı tanımaz bile. Büyükada'da yapıldığı öne sürülen toplantıda da bırakın tutuklanmayı, orada olmadığı için gözaltına alınması söz konusu bile değil.

Barolara insan haklarını anlattı, kendisi mağdur oldu
Çalıştığı Mülteciler Derneği’nde de barolara insan hakları ihlalleri ile mücadelede konferanslar verdi. Bu konferanslarda mültecilerin içine sızmak isteyen terörist gruplarla mücadele ve bu terörist grupların nasıl tespit edileceği başlığı önemli bir yer tuttu. Çoğu Suriye ve Afrika kökenli 2000'e yakın mültecinin de yardımına koştu.

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/