<script async='async' src='//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'></script> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-6864254610282912", enable_page_level_ads: true }); </script> insaNews: 08/04/17

4 Ağustos 2017 Cuma

O AKP’Lİ NEYİ KASTETTİ?


O AKP’Lİ NEYİ KASTETTİ?

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı CNN Türk’te yayınlanan Türkiye’nin Gündemi programına konuk oldu. Program esnasında AKP’li ve SDP başkanı Ayhan Oğan “Beğenin beğenmeyin. Yeni bir devlet kuruyoruz. Bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır. (Mevcut devleti yıktınız mı?)”

PUTİN'İN ESKİ EŞİ: GERÇEK PUTİN ÖLDÜ

PUTİN'İN ESKİ EŞİ: GERÇEK PUTİN ÖLDÜ
SUİKAST Mİ, ZEHİRLENDİ Mİ?
Rusya’nın eski first lady’si Lyudmila Putina, eski eşi ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in “Yeni Dünya Düzeni“nin düzenlediği suikastle öldürüldüğünü söyledi.
Putin’a öldürülen eski eşinin yerine dublorünün kullanıldığını, “yeni Putin”in artık Almanca bilmediğini ifade etti. (Putin Doğu Almanya yıllarında Almanca öğrenmişti.)


Putin’in eski eşi Lyudmila Putina dünyayı şok edecek bir iddiada bulundu. Putina’ya göre, Rusya lideri, yıllar önce, 2014 yılında bir suikastle öldürüldü. Yerine dublorü getirildi. Uzmanlara göreyse, Putin’in dublorü, CIA kontrolünde.
Vladimir Putin’in öldürüldüğü şüphesini güçlendiren olay ise, Mart 2014’te Putin’in 10 gün boyunca kayıplarda olmasıydı. 10 gün sonra ortaya çıktığında, neden bu süre boyunca kayıp olduğuna dair soruları cevapsız bırakmıştı.
İddiaya göre, Putin 2014’te ortadan kaybolduğunda öldürüldü, ve geri dönen onun dublörüydü.
Başka bir iddiaya göre ise Putin, Stalin gibi Kremlin’de zehirlendi.
Uzmanlara göre başka bir olasılık ise, Putin’in estetik ameliyatı geçirmiş olabileceği: göz kenarları beyazlatılmış ve göz kenarı torbaları aldırılmış.
PUTİN KİMDİR?
Vladimir Putin, 7 Ekim 1952 tarihinde, SSCB döneminde adı Leningrad olan Sankt Petersburg kentinde doğdu. Leningrad Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden 1975’te mezun olan Putin, yüksek lisansını ekonomi alanında yaptı.
Mezuniyetinin ardından, 1975’ten itibaren KGB’de çalışmaya başlayan Putin, bir süre Almanya’da görev yaptı, Leningrad’a dönmesinin ardından da üniversite yönetiminde görev aldı.
1990’da Leningrad Şehir Konseyi’nde danışmanlık yapan Putin, 1991-1992 yıllarında da belediye başkan yardımcısı ve belediye konseyi dış ilişkiler komitesinin başkanı idi.
Putin, 1996 yılına kadar St. Petersburg yönetiminde çeşitli kademelerdeki görevlerinin ardından, 1996’da Kremlin Sarayı Mülkiyet İdaresi Başkan Yardımcılığı’na atandı ve bu görevini, 1997 yılına kadar sürdürdü. 1997 ve 1998’de Devlet Başkanlığı İdaresi Başkanı ile Devlet Başkanlığı Denetim İdaresi Başkanı olarak yaptı.
Putin, 1998-1999 yıllarında, Rusya İç İstihbarat Servisi FSB’nin başkanlığını yaparken, aynı zamanda, yeni Rusya’nın politbürosu olarak da adlandırılan Rusya Güvenlik Konseyi’nin sekreterliği görevini yürüttü.
Putin, 9-16 Ağustos 1999 tarihleri arasında başbakan yardımcısı ve başbakan vekilliği, 16 Ağustos’tan itibaren de başbakan olarak görev yapmaya başladı. Devlet Başkanı Boris Yeltsin’in 31 Aralık 1999’da istifa etmesinin ardından, Anayasa gereği, üç ay içerisinde devlet başkanlığı seçimi yapılıncaya kadar bu görevi vekaleten üstlendi.
Putin, Rusya’da yapılan başkanlık seçimlerinde %50’nin üzerinde oy toplayarak, birinci turda devlet başkanı seçildi. 7 Mayıs 2008’de görev süresi dolarak yerini yeni devlet başkanı Dmitri Medvedev’e bıraktı ve Rusya’nın başbakanı oldu. 4 Mart 2012’de 3. kez % 63.6 oyla Rusya Federasyonu’na devlet başkanı seçilmiştir.
KİŞİSEL YAŞAMI
Times gazetesi, ABBA’nın şarkılarını söyleyen Björn Again’in 22 Ocak’ta Putin ve az sayıda konuğu için özel bir konser verdiğini ve bu mini konser sırasında sık sık dans ettiğinin iddia edilmesi üzerine Putin’in Türkolog olan Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin’in Abba değil Beatles’ın sıkı bir hayranı olduğunu dolayısıyla böyle bir mini konser verilmediğini açıklamıştır. Ayrıca Putin, efsanevi İngiliz grubunun bir ferdi olan Paul McCartney ile buluşması sırasında hayranlığını dile getirmişti.
Time’a verdiği bir röportajda Brahms, Mozart, Çaykovski, Rahmaninov, Schubert, Liszt dinlemeyi sevdiğini ve en sevdiği şarkının Beatles’tan Yesterday olduğunu açıkladı. Tarihi ve politik içerikli kitapları tercih ettiğini ve Ömer Hayyam’ın şiirlerini sevdiğini açıkladı. Boş zamanlarını nasıl geçirdiğini soran bir gazeteciye, köpeği ile zaman geçirdiğini ve eşinin hediye ettiği Ömer Hayyam şiirlerini okuduğunu ifade eden Putin, basın toplantısında gazetecilere Ömer Hayyam’ı tavsiye etti.
Köpeklere olan düşkünlüğü ile bilinen Putin’e Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov tarafından çoban köpeği yavrusu hediye edilmiştir. Siyah kuşak sahibi olan Putin genç yaştan beri Judo ile ilgilenmektedir. Dış istihbarat servisi KGB’ye katılmayı lise birinci sınıftayken karar verdiğini açıklayan Putin’in çocukluktan beri hayali bir istihbarat elemanı olmaktı. Putin, o dönemi şu sözlerle anlatmıştır:
“Henüz lise birinci sınıftayken ajan olmak istiyordum. KGB’nin bizim bölgemizdeki bürosuna gittim ve isteğimi dile getirdim. Görevli memur, “Her çalışmak isteyeni buraya almadıklarını, ayrıca üniversite mezunu ol­mak gerektiğini” söyledi. Israrla “Hangi fakülte?”diye sorunca, “Hukuk, aldın mı şimdi cevabını” diyerek beni başından savdı, işte o günden itibaren hukuk fakültesine hazırlanmaya baş­ladım. KGB’ye girerken Stalin’in 1930’larda uyguladığı şiddet, baskı ve sürgüne gönderme politikalarından ha­berim yoktu. Casusluk filmleri ve romanlarının etkisi altındaydım.”
Putin, St.Petersburg Devlet Üniversitesi’nde hukuk okumuştur. Eşi Lyudmila Putina ise Putin ile aynı üniversitede İspanyol dili bölümününü okumuştur. Putin halen Lyudmila Putina ile evli ve iki kızı bulunmaktadır. Putin, kızlarından birinin biyoloji diğerinin ise Japon dili ve tarihi üzerine okuduğunu açıkladı.
Putin, 2010 yılında kanser hastası çocukların yararına düzenlenen gecede “Blueberry Hill” adlı caz parçasını söylemiştir.

OSMANLIDA FUHUŞA ALET OLAN MAYMUN KATLİAMIGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

OSMANLIDA FUHUŞA ALET OLAN MAYMUN KATLİAMI 
Osmanlı İmparatorluğunda Sultan 3. Murad devrinde halk arasında özellikle varlıklı kesimde maymun besleme modası yaygınlaşmıştı. 

Mağribin (kuzey Afrika toprakları) Osmanlı hakimiyetine girmesi ile birlikte bu yörelerden İstanbula süs hayvanı olarak kullanılmak üzere büyük miktarlarda maymun ve papağan getirilir olmuştu.

Eskiden açık denizde gemi direkleri üzerinde korsan gözetleme işini eğitimli maymunlar yapardı. Maymunlar ufukta bir gemi gördüklerinde çığlıklar atar gemicilere haber verirdi. Gemiciler de muhtemel korsan saldırısına karşı önceden hazırlıklı olurdu.

Padişah 3. Murat’ın (doğrusu 3. Murad Han) hocası Abdülkerim Efendi oldukça dindar, asabi, her aklına geleni yapan ve padişah üzerinde etkili olan biriydi. Abdülkerim Efendi bir gün okuduğu kitapta “maymun fuhşa alet olur” satırlarına rastlar. Bir hışımla etrafına halkı toplayıp soluğu Azapkapı’daki maymuncu dükkanlarında alır. Dükkanlarda bulunan ne kadar maymun varsa hepsini yakalatıp ağaçlara astırır… Tarihçiler Hicri 999 yılında İstanbul meydanlarındaki büyük ağaçları, dallarında salkım saçak asılı maymunlara bakarak meyvesini maymun olarak vermiş ağaçlara benzetmişler. İri maymunlar için özel idam sehpaları kurularak cesetleri halka teşhir ediliyormuş. Abdülkerim Efendi, semt semt dolaşarak, idam edilecek maymunların iplerini kendi eliyle çeker ve bundan zevk alırmış.Halk o günden sonra Abdülkerim Efendi’ye “Maymunkeş” lakabı takar…
Abdülkerim Efendi öldüğü zaman cenazesine İstanbul`un bütün maymun tacirleri ve maymun terbiyecileri katılmış, Galata meyhanelerinde Sarhoş olup bir hafta süren şenlikler yapmışlar.
Kaynak: Reşat Ekrem Koçu “Tarihimizde Garip Vakalar”

Daha fazlası için
Facebook İNSAN 'ı Beğenin
insan
https://www.facebook.com/insaninsanca1/